Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 1 listopada 2021 
    

MSI podpowiada jak montować chłodzenie na Core 12. generacji


Autor: Zbyszek | źródło: MSI | 17:33
Już za 3 dni w pierwszych sklepach pojawią się pierwsze procesory Intel Core 12. generacji, w postaci dedykowanych dla entuzjastów modeli Core i5-12600K, Core i7-12700K i Core i9-12900K. Oferują one wysoką wydajność, ale cechują się również wysokim poborem energii. Nieco informacji na ich temat opublikowała firma MSI. Z danych MSI wynika, że procesory Core 12. generacji będą zbudowane na dwóch różnych układach krzemowych - większym (powierzchnia około 215 mm2) zawierającym 8 wydajnych i 8 efektywnych rdzeni, napędzającym procesory od Core i5-12600 w górę, i mniejszym o powierzchni około 163 mm2 zawierającym 6 wydajnych i 0 efektywnych rdzeni, stosowanym w Core i5-12500 i niższych modelach.

MSI podaje zdjęcia wykonane kamerą termowizyjną zdradzające rozkład temperatur na obydwu typach rdzeni, oraz rekomendowany przez siebie sposób montażu systemu chłodzenia - powinien on być zamontowany tak, aby rurki cieplne biegły nie w poprzek, ale wzdłuż rdzenia krzemowego nowych procesorów, co gwarantuje niższe temperatury.

Zwrócenie uwagi na ten czynnik jest też pewną wskazówką dla posiadaczy innych procesorów, w tym modeli AMD Ryzen - mniejszą temperaturę CPU można osiągnąć tak montując lub tak dobierając chłodzenie, aby rurki cieplne przebiegały nad jak największą częścią powierzchni rdzenia umieszczonego pod osłoną termiczną. W tym przypadku najlepiej sprawdzą się coolery dysponujące w swojej podstawie tzw. komorą parową.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.