Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 1 listopada 2021 
    

Projektowanie stron WWW - o czym trzeba pamiętać?


Autor: materiały partnera | 11:25
Projektowanie stron www dla jednych jest prostym procesem, dla drugich nieco trudniejszym. Wszystko zależy od doświadczenia i posiadanych umiejętności, między innymi co do treści, grafiki, funkcjonalności. Jednak gdy uda Ci się opanować tę sztukę, będziesz znał podstawy i postanowisz stworzyć swoją własną stronę, musisz pamiętać o kilku ważnych rzeczach.

Do kogo kierujesz swoją stronę?Nie od dziś wiadomo, że strona internetowa jest źródłem mającym przekazać odbiorcy konkretne informacje. Można ją potraktować jak ulotkę, wizytówkę czy broszurę. Stąd warto, abyś określił cel swojej strony a także przemyślał treść jaką chcesz na niej umieścić. Zapytasz, dlaczego to takie ważne? Odbiorca musi wiedzieć czym jest Twoja strona. Swój cel możesz przekazać za pomocą treści, grafik, odpowiednich przycisków, a także sekcji FAQ, galerii itd. Zapoznając się z widniejącymi informacjami, odbiorca będzie wiedział z jakim typem strony ma do czynienia. Stąd warto, abyś zadbał o klarowność przekazywanych informacji. Podaj użytkownikowi od razu wszystkie potrzebne mu informacje. Projektowanie stron www polega na dopasowaniu jej treści do konkretnych osób.

Wygląd strony internetowejPo określeniu wcześniej wymienionych kwestii, przemyśl wygląd. strony, czyli kwestię identyfikacji wizualnej marki. Projektowanie strony www to proces, który powinien przełożyć się na dobre pierwsze wrażenie. Warto, aby strona główna wyglądała czytelnie i schludnie. Dobranie odpowiedniego koloru może spowodować, że Twoja strona będzie nie tylko rzucać się w oczy, ale i zostanie zapamiętana. Drugą najważniejszą rzeczą jest czcionka, która musi być czytelna i przejrzysta. Oczywiście, dobrze wyglądająca strona, będzie zachęcać nowych użytkowników do jej odwiedzenia.

Grupa odbiorcówProjektowanie stron www nie istnieje bez określenia grupy odbiorców. Choć ten proces może wydać się skomplikowany, tak jest on ważny podczas projektowania strony. Ma on wpływ na jej całość, a konkretniej, efekt na którym Ci zależy. Inaczej będziesz tworzył stronę przeznaczoną dla młodego odbiorcy, który internet ma w małym palcu, a jeszcze w inny sposób, będzie wyglądała strona dla starszego użytkownika. Warto określić też, gdzie mieszka Twoja grupa odbiorców, jakie ma zainteresowania oraz... ile zarabia. Te elementy pozwolą Ci stworzyć tzw. personę, a to przełoży się na funkcjonalną witrynę. Podobnie sprawa wygląda, jeśli chodzi o kolor czy funkcjonalności jakie znajdą się na Twojej stronie. Musisz jednak pamiętać, że nie dogodzisz każdemu. Zawsze może się znaleźć ktoś, kto będzie negatywnie patrzył na to co stworzyłeś, dlatego projektowanie stron www jest sporą sztuką.Analiza konkurencjiZ początku będziesz myślał, że to co zrobiłeś jest w pełni wystarczające, aby na Twoją stronę zawitała masa nowych osób. Jednak takie myślenie może okazać się błędne. Prześwietl konkurencyjne strony, być może zainspirują Cię do wykorzystania nowych rozwiązań o których nie myślałeś. Warto również śledzić innych, aby móc w przyszłości jeszcze bardziej rozwijać swoją stronę. Dzięki temu Twoja strona będzie wybijać się ponad inne. Nie chodzi o to, żeby zabierać czyjś pomysł, tylko rozwijać swoją witrynę.

Sięgnij po pomoc fachowcówBądź otwarty na opinię oraz pomoc. Niejednokrotnie możesz znaleźć się w sytuacji, gdzie nie będziesz wiedział co dalej robić i projektowanie stron www zatrzyma się w miejscu. W takich momentach warto zasięgnąć pomocy znajomych lub fachowców znających się na rzeczy. Dobrym przykładem źródła, mogącego Ci pomóc jest Digital Team. Znajdziesz tam osoby, które pomogą na każdym etapie pracy. Oprócz wcześniej wspomnianej pomocy, warto również usłyszeć opinie na temat zaprojektowanej strony. Być może nakierują Cię one na elementy wymagające poprawienia.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.