Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 5 listopada 2021 
    

Ciężarówka pełna kart GeForce od EVGA została skradziona w USA


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 17:20
(2)
Wiosną chiński rząd uznał wydobywanie kryptowalut za działalność nielegalną, i wytoczył przeciwko kopalniom kryptowalut ciężkie działa. W efekcie wydobycie kryptowalut w Chinach praktycznie przestało istnieć pod koniec tego lata, a pierwszą pozycję na światowym rynku kryptowalut zajmują obecnie Stany Zjednoczone, gdzie zajęcie związane z wydobywaniem kryptowalut staje się ostatnio z tygodnia na tydzień coraz bardziej popularne. Trudność w zakupie niezbędnych do tego kart graficznych udało się obejść pewnym osobom, które postanowiły ukraść ciężarówkę z transportem kart GeForce RTX od EVGA.

Ciężarówka przemieszczała się pomiędzy fabryką, a centrum dystrybucyjnym EVGA na obrzeżach San Francisco, i została skradziona podczas postoju.

Firma EVGA opublikowała na ten temat oświadczenie. w którym informuje, że posiada numery seryjne wszystkich skradzionych kart, oraz prosi wszystkich swoich klientów którzy będą w najbliższym czasie nabywać GeForce RTX serii 3000 marki EVGA, o zarejestrowanie kart na stronie EVGA. Producent ma następnie kontaktować się z osobami które nieświadomie nabyły lub weszły w posiadanie skradzionych kart. EVGA liczy m.in. że tym sposobem uda się znaleźć kanał dystrybucji rynkowej skradzionych kart, oraz winnych kradzieży.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. kiedyś (autor: Mademan | data: 6/11/21 | godz.: 23:59)
    Kiedyś okradali transporty sztabek złota, teraz karty graficzne...

  2. @1: kiedyś towar, który "spadł z ciężarówki",... (autor: zartie | data: 8/11/21 | godz.: 14:35)
    ... był sprzedawany znacznie poniżej cen rynkowych, teraz na czarnym rynku wart jest więcej niż w sklepie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.