Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 5 listopada 2021 
    

Sync 20 i Voyager Focus 2 - urządzenia do zadań specjalnych


Autor: Redakcja | 21:00
Większość dostępnych słuchawek i głośników bezprzewodowych powstało z myślą o graczach i melomanach o różnej zasobności portfela. Są to urządzenia, które mają przede wszystkim oferować jak najlepszy dźwięk podczas odsłuchu muzyki czy też oglądania wideo lub grania w ulubioną grę. Tymczasem istnieje spora grupa ludzi, którzy potrzebują produktu stworzonego z myślą o pracy, a nie o rozrywce. Co więcej przez ostatnie miesiące liczba takich konsumentów gwałtownie wzrosła i raczej nie ma co liczyć na to, że w najbliższej przyszłości spadnie. Wręcz przeciwnie, bo praca zdalna jest coraz popularniejsza.

I właśnie z myślą o nich firma Poly wprowadziła do oferty dwa ciekawe rozwiązania, które będą przedmiotem naszych dzisiejszych rozważań. Pierwszym z nich jest niewielki głośniczek o nazwie Sync 20, a drugim słuchawki Voyager Focus 2.

Poly Sync 20 – głośnik BT dla pracownikaZacznijmy jednak od głośnika. Jego nazwa nawiązuje do możliwości łatwej synchronizacji z urządzeniami przenośnymi oraz do 20 godzin, co jest maksymalnym czasem pracy tego modelu na zasilaniu bateryjnym. Za generowanie dźwięku odpowiada w tym przypadku pojedynczy głośnik z 40mm membraną, który operuje w zakresie częstotliwości 80Hz – 20kHz i jest w stanie wytworzyć dźwięk o natężeniu do 86dB (mierzone w odległości 0,5m od głośnika). Producent obiecuje, że ma on być wysokiej jakości i dodaje, że za właściwe brzmienie niskich tonów mają odpowiadać przetworniki bass-reflex z dwoma pasywnymi radiatorami.

Generowanie dźwięku to jednak tylko połowa funkcjonalności modelu Sync 20. Drugą jest zbieranie dźwięku z otoczenia, co realizują trzy mikrofony pracujące w paśmie 100Hz – 6,7kHz, które są w stanie zbierać efektywnie głos rozmówcy z odległości około 2 metrów. Ich pracę wspiera system redukcji hałasu i pogłosu (echa), a całością można sterować za pomocą dedykowanej aplikacji lub przycisków funkcyjnych na obudowie samego urządzenia.

Halo, halo, czy mnie słychać?Jak już wspomniałem głośnik ma według producenta pracować przez maksymalnie 20 godzin, a jego baterię o pojemności 3200mAh można naładować w około 4 godziny. Urządzenie łączy się z komputerami i urządzeniami mobilnymi za pomocą interfejsu Bluetooth 5.1 i/lub kabla USB, który może być zakończony wtyczką USB typu A lub C. Jeśli do standardowej ceny dopłacimy kilka dolarów więcej, to w zestawie znajdziemy też odpowiedni dongiel Bluetooth, który w zależności od wybranej wersji będzie mieć wtyczkę USB A lub C.

Jak przystało na urządzenie mobilne całość jest dość kompaktowa. Wymiary głośnika to 34 mm x 95 mm x 182 mm, a jego waga to 360 gramów. Z kolei jeśli chodzi o cenę, to ta wynosi $129,95 (wersja bez adaptera BT) lub $164,95 (z dodatkowym donglem).Zaraz sprawdzę Pana zamówienieDrugim omawianym dziś produktem są słuchawki Voyager Focus 2 skierowane przede wszystkim do osób pracujących w call center lub często odbywających spotkania online, które wolą, by treść ich rozmowy nie była ogólnie słyszalna przez osoby w ich otoczeniu.

Z uwagi na ich przeznaczenie producent nie podaje zbyt wielu szczegółów dotyczących zastosowanego przetwornika czy użytej membrany. Wiadomo tylko tyle, że dźwięk jest dobrej jakości i że aktywny Equalizer pozwala na odtwarzanie muzyki w paśmie 20Hz – 20kHz i rozmów w paśmie do 7kHz. Dużo uwagi poświęcono natomiast systemowi aktywnej redukcji szumów (ANC) i wbudowanemu zabezpieczeniu przed nagłym skokiem dźwięku o nazwie SoundGuard DIGITAL: G616, które ma skutecznie chronić narząd słuchu przed głośnymi dźwiękami. Podobny zestaw zabezpieczeń i dodatkowych funkcji dotyczy też samego mikrofonu, który korzysta z technologii Acoustic Fence. Jej zadaniem jest wyciszanie dźwięków otoczenia i przechwytywanie jedynie głosu osoby noszącej słuchawki.

Wygoda przede wszystkimWzorem konkurencji Voyager Focus 2 otrzymał dedykowane przyciski do szybkiego przełączania się pomiędzy rozmowami, zmiany stopnia głośności czy odrzucania połączenia. Same słuchawki zostały stworzone z myślą o wykorzystaniu bezprzewodowym i w takim trybie wbudowana bateria o pojemności 560mAh ma pozwolić na 16-20h rozmów przy włączonej funkcji ANC i do 40h jeśli ją wyłączymy. Producent twierdzi też, że od zera do pełna naładujemy ją w około dwie godziny.

Dzięki niewielkiej wadze (175 gramów) i wyprofilowanym, wygodnym pałąku korzystanie ze słuchawek od Poly ma być na tyle przyjemne, by dało się w nich pracować przez wiele godzin. Wygoda jest jednak okupiona dość wysoką ceną, która wynosi $329,95 za same słuchawki i $349,95 za zestaw ze stacją bazową. Bez względu na wybrany wariant możemy też zdecydować, czy wolimy wersję ze złączem do ładowania i synchronizacji typu USB A czy C.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.