Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 22 listopada 2021 
    

DRM Fix Tool od Gigabyte dla procesorów Core 12. generacji Alder Lake


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 16:12
(1)
Nowe procesory Intel Core 12. generacji z serii Alder Lake-S mają dość wysoką wydajność, ale też pewne minusy - w tym wysoki pobór energii, konieczność zakupu nowej drogiej płyty głównej, czy też niekompatybilność z niektórymi grami 3D. Ostatni z tych problemów wynika z niedostosowania zaszytych w grach rozwiązań antypirackich (DRM) do nowych procesorów. Z uwagi na zastosowanie dwóch różnych typów rdzeni, część rozwiązań DRM wykrywa procesory Alder Lake jako dwa oddzielne CPU, wnioskując próbę uruchomienia gry z jedną licencją na dwóch różnych komputerach.

Producenci rozwiązań DRM, a następnie wydawcy gier muszą przygotować stosowne aktualizacje niwelujące ten problem, i pozwalające na uruchamianie się gier na Core 12. generacji.

Zanim to nastąpi z pomocą przyszła firma Gigabyte, ze swoim narzędziem DRM Fix Tool. Narzędzie wykorzystuje mechanizm parkowania rdzeni zaszyty w systemie operacyjnym. W momencie uruchamiania gry, DRM Fix Tool parkuje efektywne rdzenie, co powoduje ich wyłączenie i pracę Core 12. generacji z użyciem wyłącznie wydajnych rdzeni. To pozwala uruchomić gry, kosztem utraty części wydajności.

DRM Fix Tool powinien przydać się graczom do czasu przystosowania gier do architektury procesorów z różnymi typami rdzeni. Być może zostanie też na stałe nieodłącznym dodatkiem dla graczy uruchamiających starsze tytuły gier, które mogą nigdy nie zostać przystosowane do uruchamiania się na procesorach z różnymi typami rdzeni x86.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. INTEL to przeżytek (autor: Remek | data: 24/11/21 | godz.: 00:10)
    Od kiedy mam AMD, to już bym nie wrócił do tych protez

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.