Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Poniedziałek 22 listopada 2021 
    

Szef SK Hynix odpowiada na doniesienia o wysyłaniu maszyn EUV do Chin


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 16:33
(7)
SK Hynix to jeden z największych na świecie producentów pamięci. Koreański producent poza własnym krajem posiada też fabryki w Stanach Zjednoczonych, na Tajwanie oraz w Chinach. Ostatnie z nich stały się właśnie przyczyną zamieszania. SK Hynix obecnie modernizuje część linii produkcyjnych w swoich zakładach, w celu przystosowania części linii do produkcji w nowszych procesorach litograficznych z wykorzystaniem foto-naświetlania najnowszą techniką EUV. W ostatnim czasie pojawiły się doniesienia, że producent mógł też dostarczyć maszyny EUV do swojej fabryki w Chinach, czemu stanowczo sprzeciwiły się Stany Zjednoczone.

Według władz USA, restrykcje dotyczące transferu amerykańskich technologii do Chin działają nie tylko wtedy, gdy odbiorcą jest firma Chińska. W przypadku producentów spoza Chin dotyczą one ich placówek znajdujących się w Chinach - w tym konkretnym przypadku fabryki SK Hynix zlokalizowanej w Chinach

Do sprawy odniósł się dyrektor generalny SK Hynix, który podczas konferencji Semiconductor Day oficjalnie oświadczył, że jego firma nie wysłała do swojej chińskiej fabryki maszyn do foto-naświetlania techniką EUV.

Z kolei urzędnik z Białego Domu, odmówił szczegółowego komentarza na temat tej sytuacji, stwierdzając tylko, że administracja USA pozostaje zaangażowana w uniemożliwienie Chinom uzyskania dostępu do najnowszych technologii.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ASML może mieć tylko Nadzieję. (autor: Mario1978 | data: 22/11/21 | godz.: 17:24)
  A na co? Na to gdy Chiny znajdą sposób na zastąpienie technologii Amerykańskiej, której ledwie jest 5% i blokuje ona całkowicie sprzedaż takich maszyn by składać dalej zamówienia w ASML po zastąpieniu chociażby soczewek tymi z Chin. Jeżeli Chiny jednak zaczną sami sobie produkować to przez działania USA ASML będzie sporo w plecy a wtedy rozpraw sądowych oskarżających USA będzie na prawdę dużo. Bo wiele firm z Korei Południowej czy Japonii oraz właśnie z Europy straci na tym kasę jak Chiny przestaną od nich zamawiać by pozbyć się Amerykańskich patentów blokujących ich samych.

 2. USA (autor: Conan Barbarian | data: 22/11/21 | godz.: 19:10)
  Na filmie "Obcy - 8. pasażer "Nostromo" była szansa na załatwienie Aliena, gdy był jeszcze w ciele gościa z załogi, ale olano problem bo tak łatwiej.
  Teraz USA gania już po całym statku (Ziemi) z miotaczem i pełnym pęcherzem, ale za chwilę alienek będzie na tyle duży, że wyjdzie z ukrycia i będzie GAME OVER.


 3. zapewne jest to nie do zrobienia (autor: Kosiarz | data: 22/11/21 | godz.: 19:21)
  zeby z Tajwanu przetransportowac cos do Chin bez wiedzy USrańców. Niewykonalne...

 4. @1 Gwoli ścisłości... (autor: Sebalos | data: 23/11/21 | godz.: 11:00)
  Przy procesie EUV wiązkę formują głównie lustra, a nie soczewki.

 5. @2. (autor: pwil2 | data: 24/11/21 | godz.: 23:51)
  Nie ma co się cieszyć, bo akurat jesteśmy po tej samej stronie co USA, a przeciwnej względem RU i CHRL

 6. @5. (autor: pandy | data: 25/11/21 | godz.: 20:13)
  Czy aby na-pewno jesteśmy po tej samej stronie co USA? Akurat geograficznie jesteśmy po tej samej stronie co ChRL a RU jest naszym wspólnym przeciwnikiem.

  W czasach PRL chodził dowcip:
  "Reagana i Gorbaczowa zamrożono na 50 lat. Budzą się ze snu i rozglądają po świecie. Nagle Gorbi rozradowany podtyka Reaganowi świeżą gazetę i pokazuje text pt.: W USA zwyciężył socjalizm. Reagan z niedowierzaniem czyta raz i drugi. Smuci się na moment, ale już po chwili z tryumfem podbiega do Rosjanina i krzyczy aby ten czytał na głos kolejny artykuł. Michaił bierze do ręki i wzburzonym głosem odczytuje: Znowu zamieszki na granicy polsko-chińskiej".
  W USA o ile jeszcze tak się nie stało to już niedługo będziemy mówić o zwycięstwie socjalizmu a Chiny... Chiny w tej chwili zasiedliły znaczną cześć rosyjskiej Syberii.
  Warto pamiętać że ChRL uratowały Polskę przed sowiecką inwazją w 1956 roku. Nie wyciągałbym z tego jakiejś uprzywilejowanej pozycji Polski ale Chiny nie są zainteresowane potężną, imperialną Rosją i w tym kontekście mogą być zainteresowane prowadzeniem specyficznej gry geostrategicznej w której Polska może mieć swój udział i korzyść.


 7. @pandy (autor: henrix343 | data: 26/11/21 | godz.: 14:44)
  cos w tym jest, oczywiscie gramy pod USA, ale nie dajemy sie zapedzic w kozi rog (np huawei)... i tak ma byc.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.