Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2021
Środa 24 listopada 2021 
    

Samsung ogłasza budowę drugiej nowej fabryki chipów w Teksasie


Autor: Zbyszek | źródło: Samsung | 17:09
(6)
Samsung kilka miesięcy temu poinformował, że w Austin w stanie Texas zbuduje nową fabrykę układów scalonych. Powstanie ona do 2023 roku kosztem około 10 miliardów dolarów, a następnie zostanie wyposażona w linie do produkcji chipów w litografii 3nm. Teraz producent oficjalnie ogłosił kolejną inwestycję w USA. W oddalonej od Austin o 25 km miejscowości Taylor, kosztem 17 miliardów dolarów zbudowana zostanie kolejna nowa fabryka do produkcji układów scalonych. Prace budowlane zostaną rozpoczęte w 2022 roku, a oddanie fabryki do użytku nastąpi w 2024 roku.

Zdaniem Samsunga, posunięcie jest odpowiedzią firmy na wzrost globalnego zapotrzebowania na układy scalone.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: pwil2 | data: 24/11/21 | godz.: 23:33)
  Oby te ostatnie plany produkcji procesorów AMD u Samsunga oznaczały, że w tych nowych fabrykach znajdzie się dla nich dużo mocy przerobowych.

 2. USA wygraly (autor: henrix343 | data: 25/11/21 | godz.: 02:17)
  "namowily" producentow ukladow scalonych do inwestycji w ich kraju. Jak chiny nie wykombinuja spzretu w dopracowanym ~10nm czy tam ~14nm to kiesko widze jakikolwiek progres.

 3. 2++ (autor: Mario1978 | data: 25/11/21 | godz.: 17:21)
  Pięknie to napisałeś 'Namówiły' a teraz do konkretów. Niestety takie firmy jak TSMC czy nawet Samsung są manipulowane od lat przez USA gdyż oni dyktują warunki swoimi 5% technologii zawartej w maszynach EUV. Brak podporządkowania się woli USA wiązałoby się z zablokowanie maszyn EUV dla tych konkretnych firm i skierowaniu tego wyposażenia do Intela. Ale po co Intelowi najnowsze maszyny EUV jak oni nie potrafią ogarniać najnowszych procesów produkcji? Mało wierzysz w Chiny i ich innowacje a odkąd co raz bardziej uwidaczniają swoją przewagę patentową tylko pokazuje, że firmy z tego kraju staną się samowystarczalne. Chiny już mają technologię i za mocno się tym nie chwalą a teraz jest tylko czas na dopracowywanie jej. To jest przykre ale w dłuższej perspektywie wiele firm z po za USA na tym straci gdy Chiny będą miały w rękach technologię-patenty, które przysłużą się do dalszego rozwoju. Jeżeli Chiny zaczną się tym dzieli na zasadzie licencji bo też jest to możliwe to zobaczymy czy duma USA pozwoli im na to by z tego skorzystać. Mając lepszą technologię Chiny będą mogły dyktować ceny ale oni wiedzą, że najlepiej jest zaskarbiać sobie konsumenta przez niższe ceny w porównaniu z kosztami produkcji i marketingu. Już teraz rozsądny konsument wie o tym, że przepłacanie to domena tych co maja za dużo pieniędzy i uważają się za lepszych od innych ludzi. Jednak takie istnienia zweryfikuje COVID a także Szczepienia przeciwko COVID. Bo zazwyczaj tak jest, że jak ma się za dużo pieniędzy to bardziej boisz się o swoje życie a więc jest podatny na wszelakie sugestie i IQ oraz Mądrość to nie wszystko.

 4. @3. (autor: rmarcin | data: 25/11/21 | godz.: 21:45)
  1. Chiny importują 2/3 układów scalonych.
  2. Chiny są państwem totalitarnym, gdzie jeden na każdych stu obywateli pracuje w bezpiece.
  Skoro Ci się to tak podoba to się wyprowadź. Aczkolwiek jedyne co mógłbyś legalnie robić to nauczać polskiego.


 5. @3. (autor: Mariosti | data: 26/11/21 | godz.: 11:54)
  Chiny są dobre w doskonaleniu technologii, nie w tworzeniu nowych od zera. Widać to bardzo jasno i liczba dupo patentów tego nie zmienia.

 6. ... (autor: henrix343 | data: 26/11/21 | godz.: 14:43)
  @Mario1978 "IQ oraz Mądrość to nie wszystko." ale bardzo duzo. Dodaj do tego wiedze jak dziala system i najczescie maja te 3 rzeczy konczysz jako antysystemowiec, no chyba ze zaszyjesz sie wjakim monopolu (chwilowo).

  @Mariosti tak, bo trudno cos wymyslic od poczatku. My jestesmy dobrzy w malpowaniu i widac to po tym ile czerpiemy z natury (ktora podaje wszystko jak na tacy ale my jestesmy tak glupi, ze w przeciagu kilku lat potrafimy zniszczyc miliony lat ewolucji). Gra toczy sie o CZAS. Albo wejdziemy na wyzszy poziom, albo wyczerpiemy surowce/zniszczymy "dana" wiedze i polegniemy - taki paradoks fermiego. Wystarczy pomyslec o AI i maszynach. A sa inne drogi...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.