Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 1 grudnia 2021 
    

Ile powinniśmy zapłacić za nową kartę graficzną?


Autor: materiały partnera | 15:21
(3)
Karta graficzna to podzespół w komputerze, który odpowiada w większość za wydajność naszego sprzętu pod względem wizualnym treści, na których działamy. W skrócie - im lepsza karta graficzna, tym lepiej będzie prezentowała się np. dana gra video.


Odpowiednie dopasowanie karty graficznej


Nie jest to jednak takie proste. Żeby ten podzespół mógł wykorzystać pełnię swoich możliwości, za które zapłaciliśmy - musimy również posiadać resztę naszego zestawu na podobnym poziomie, jeżeli chodzi o wydajność. Chodzi o posiadanie sprzętu, który będzie dobrze ze sobą spasowany. Dane podzespoły nie mogą siebie ograniczać. To bardzo ważne. Nie możemy kupić najtańszego procesora na rynku i zestawić go z dyskiem i kartą z najwyższej półki cenowej. Nie będzie miało to po prostu sensu i stracimy pieniądze na takich zakupach. W razie braku wiedzy w tym temacie, dobrze będzie zasięgnąć jej w Internecie lub sprawdzonym serwisie z usługami w tym temacie. Zachowamy wtedy pewność, że stworzony przez nas zestaw będzie działał w dobry sposób, a części są wybrane, tak jak należy.


Dla wymagającego użytkowania


Wielu graczy czy też osób, które używają komputera jako narzędzie do wykonywania swojej pracy potrzebuje w nim mocnych podzespołów. W ich skład wchodzi tez oczywiście karta graficzna. Jest ona koło procesora najdroższym komponentem zestawu komputerowego. Wystarczy tylko sprawdzić najlepsze karty graficzne od firmy Sapphire. Widać od razu, że produkty te są skierowane do wymagających użytkowników komputerów. Taka karta często jest wręcz marzeniem. Jest to oczywiście zasługa jej wydajności. Karta o przykładowych 8 GB pamięci połączona z dobrym procesorem potrafi osiągnąć bardzo dobre wyniki, nawet w najnowszych tytułach, jeżeli chodzi o gry. Podobnie wygląda to w przypadku programów, które często również mocno obciążają komputer. Zestaw z taką kartą powinien bez problemu poradzić sobie, nawet z najtrudniejszym zadaniem. Moc obliczeniowa takiej karty pozwoli nam na bardzo komfortowe użytkowanie komputera w praktycznie każdym zadaniu.


Oszczędność czasu i pieniędzy


Możemy oczywiście kupić kartę z niskiej półki, która w pewnym sytuacjach i tak będzie dla nas wystarczająco. Przykładowo będzie to dobry wybór dla osób, które korzystają z komputera tylko w celu przeglądaniu Internetu. Wtedy nawet zintegrowany układ graficzny będzie dla nas dobry. Trzeba jednak pamiętać, że w przypadku chęci zagrania w jakiś nowy tytuł - nie będziemy w stanie tego zrobić. Obecnie gry posiadają bardzo duże wymagania. Jeżeli mówimy o graniu na wysokich ustawieniach sprawa robi się jeszcze mnie kolorowa. Ustawienia ultra są już często tylko marzeniem wielu graczy. Dlatego właśnie warto jest zaoszczędzić przez pewien czas pieniądze i dozbierać do sumy, która pozwoli nam kupić kartę graficzną dobraną do naszych wymagań. Rożne modele kart będziemy mogli zakupić w sferis.pl.


Karta graficzna z drugiej ręki to niedobry pomysł


Kupowanie kart graficznych na serwisach aukcyjnych nie jest dobrym pomysłem. Być może zaoszczędzimy tam trochę pieniędzy w portfelu, jednak narażamy się na zakup podzespołu, który może uszkodzić cały nasz komputer. Nierzadko są tam sprzedawane karty, które lata swojego działania na pełnych obrotach mają już dawno za sobą. Bardzo często możemy spotkać tam karty graficzne, które są już uszkodzone. Będą działały przez krótki czas i pewnego dnia okaże się, że z naszą kartą coś nie gra i będziemy zmuszeni do jej wymiany.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

 1. ... (autor: leosh | data: 2/12/21 | godz.: 07:28)
  gra videło xd

 2. @1 ... (autor: VP11 | data: 2/12/21 | godz.: 15:28)
  Kiedy pojawila sie pierwsz gra to ja tak nzawali, bo wyswietlana byla na teliwizorze. Dla mnie tez to bzmi dziwnie w dzisiejszych czasach, bardziej bym spodziewal sie komputerowa gra. No ale przyjeto nazywac gra wideo.

 3. :)) (autor: housik | data: 3/12/21 | godz.: 08:52)
  Boże co za dno, czy artykuły partnerskie muszą reprezentować tak niski poziom.
  Co do kupna samej karty graficznej, producenci, górnicy + covid, praktycznie zatrzymali rozwój zestawów dla graczy. W 2020 Wydawało się, że wchodzimy w 4k, a tu wydajemy ogromą kasę na grafiki do FullHD.
  Ale mam to gdzieś, wolałem wydać 3 tys. na tablet i grać w mobile, niż dać tą kasę na grafike i grać w FullHD.
  Mój rx480 do starych gier mi wystarczy, nowe przestałem kupować na PC, wydaje pieniądze na mikropłatności na androidzie .
  Klient nasz Pan.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.