Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 9 grudnia 2021 
    

Intel otwiera centrum badań nad techniką fotonową


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 14:26
(3)
Intel poinformował o powołaniu nowego centrum badań i rozwoju (R&D). Zatrudnieni w nim inżynierowie i badacze mają skupić się wyłącznie na technice fotonowej, czyli takiej, która transmituje dane i sygnały przy użyciu impulsów świetlnych, zamiast impulsów elektrycznych. Intel informuje, ze głównym celem komórki jest opracowanie rozwiązań i technologii pozwalających na zastosowanie transmisji fotonowej w magistralach typu I/O (Input/Output), np. łączących ze sobą różne rdzenie krzemowe, a także w interkonektach łączących poszczególne elementy Data Center.

Zdaniem Intela, optyczne łącza mają potencjał, aby przewyższyć swoimi parametrami stosowane dziś łącza elektryczne. Specjaliści zatrudnieni w dedykowanej jednostce badawczej zajmą się m.in takimi zagadnieniami jak m.in, zaczynając od najprostszych: generowanie światła, wzmacnianie, wykrywanie, modulacja, poprzez wydajne przekształcanie informacji optycznej na elektryczną (i na odwrót), kończąc na architekturze i specyfikacji gotowych rozwiązań oraz metodach ich integracji w istniejących produktach.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Chiny, Japonia i Korea Południowa maja już w tym postępy. (autor: Mario1978 | data: 9/12/21 | godz.: 18:13)
  To nic nie zmieni jakie miejsce zajmie USA w 'Nowym Ładzie' ale na pewno nie PiSowskim czy POwskim. Nie wiem czy widzicie ale ponad połowa Polaków już nie rozumie Wolności jaką zaraz wszyscy stracą.

 2. @1. (autor: Kenjiro | data: 10/12/21 | godz.: 08:48)
  Połowa Polaków już dawno oddała wolność za srebrniki w rodzaju 500+.

  U nas też jest sporo instytucji, które chcą rozwijać takie technologie, ale niestety nie ma obok nich menadżerów, którzy by takie nowinki potrafili przekuć w zysk (wyjątkiem jest np. Saule Technologies, chociaż ze wsparciem spoza naszego kraju).


 3. @2. (autor: pandy | data: 10/12/21 | godz.: 20:58)
  Serio tak uważasz? A nakleiłeś na samochodzie że sfinansowane z 500+? (często widzę to na nowych samochodach których biedota nie kupi nawet na kredyt).
  Problemem jest to co wydarzyło się w 1989 roku a nie 500+ - plucie na ludzi tylko dlatego że okradziona ich z przyszłości to ślepa uliczka... POPiS jest następstwem szwindlu z magdalenki i tego co było zaraz później - wskaż jakakolwiek formację polityczna po 1989 roku która dbałaby o interes narodowy w sytuacji gdy np Onet uważa Biało-Czerwoną za symbol nazistowski...


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.