Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 15 grudnia 2021 
    

Terminal płatniczy - jaki wybrać i ile kosztuje?


Autor: materiały partnera | 16:11
(2)
Popularność transakcji bezgotówkowych wymusiła na przedsiębiorcach wprowadzenie takiej możliwości w swoich punktach handlowych i usługowych. Jak wybrać odpowiedni czytnik kart płatniczych? Ile on kosztuje?






Ile kosztuje terminal płatnicy?



Z roku na rok Polacy coraz chętniej płacą za pomocą karty, telefonu czy smartwatcha. Wszystko wskazuje na to, że gotówka odchodzi do lamusa. Ludzie rzadziej noszą przy sobie banknoty i monety. Częściej rezygnują z zakupów w punktach, w których nie ma czytnika kart płatniczych. Dlatego terminal płatniczy to obowiązek każdego przedsiębiorcy.

Samo urządzenie nie jest drogie. Należy wziąć jednak pod uwagę również inne koszty, związane z posiadaniem sprzętu, w skład których wchodzi dzierżawa dla dostawcy terminala, opłata interchange dla banku, opłata systemowa dla firmy, która wydaje kartę, a także prowizja dla agenta rozliczeniowego. Istnieje również możliwość odebrania terminala za darmo i nieponoszenia dodatkowych kosztów.

Na co zwrócić uwagę, kupując terminal?



Wybór terminala płatniczego nie jest łatwym zadaniem. Do wyboru są dwa rodzaje czytników. Pierwszy z nich to terminal stacjonarny, który wymaga stałego podłączenia do źródła prądu. Z tego względu najlepiej sprawdzi się w firmach, w których działalność wykonywana jest w jednym miejscu. Drugi to terminal mobilny, który można przenosić, ponieważ zamiast kabla wykorzystuje wbudowany akumulator. Dzięki praktyczności cieszy się coraz większą popularnością. Sprawdzi się w szczególnie w branży kurierskiej, hotelarskiej, a także w restauracjach. Niezależnie od tego, na który rodzaj ostatecznie się zdecydujesz, weź pod uwagę kilka ważnych czynników:

• cenę, która zapłacisz za dzierżawę,
• prowizję za transakcję,
• gwarancję oraz serwisowanie,
• koszt związany z zakupem terminala,
• czas księgowania pieniędzy,
• drukowanie oraz raportowanie,
• warunki, jakie trzeba spełnić w razie chęci rozwiązania umowy.

Jak otrzymać terminal płatniczy za darmo?

Zakup terminala wiąże się z kosztami. Istnieje jednak możliwość otrzymania sprzętu za darmo w ramach Programu Polska Bezgotówkowa. Oczywiście, najpierw należy spełnić kilka warunków. Przedsiębiorca, który chce otrzymać darmowe urządzenie, musi dopiero rozpoczynać działalność albo nie korzystać z żadnego terminala płatniczego przez ostatnie 12 miesięcy.

Co więcej, w ramach akcji nie płacisz nie tylko za dzierżawę, ale i za prowizję. Dokładnie warunki znajdziesz na stronie https://www.paytel.pl/nasza-oferta/terminale-pwob/. W ramach dofinansowania PayTel oferuje możliwość dzierżawy terminala przez 12 miesięcy oraz brak opłat z tytułu prowizji od transakcji do 100 000 zł na jeden terminal. Ponadto, nie ma ustalonego minimalnego progu obrotu. Polska Bezgotówkowa umożliwia Ci staranie się o uzyskanie aż 3 terminali płatniczych bez ponoszenia kosztów za dzierżawę. Jeśli masz więc więcej niż 1 lokal, a mniej niż 3, to możesz mieć terminal w każdym punkcie. Pamiętaj jednak, że po upływie bezpłatnego okresu, obowiązuje Cię nowa umowa wraz z kosztami.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: henrix343 | data: 16/12/21 | godz.: 01:28)
    a coraz wiecej osob chce gotowka placic, bo terminale to brak prywatnosci, rozrzutnosc (wydajesz kase, ktorej nie widac, nie masz ej w reku - kupujez wiecej), sa wolniejsze niz gotowka, kradzieze itp.

    ja polecam gotowke.


  2. @henrix343 (autor: Mav | data: 16/12/21 | godz.: 10:32)
    Terminale wolniejsze niż gotówka? Chyba jak są odłączone od prądu albo zepsute. Ile to razy sprawnie idącą kolejkę blokuje ktoś kto rzuca gotówkę i się potem kasjerki bujają z wydawaniem... Rozumiem obawy jeśli chodzi o prywatność, ale bez przesady.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.