Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 17 grudnia 2021 
    

Praca siedząca a żylaki


Autor: materiały partnera | 17:30
Siedzący tryb życia prowadzi aktualnie bardzo wiele osób. Praca zdalna zdobywa coraz większą popularność, ograniczając w wielu przypadkach poruszanie się do minimum. Niestety, siedzący tryb życia nie jest dobry do organizmu człowieka, który naturalnie przystosowany jest do ruchu. Ciągłe przebywanie w pozycji siedzącej może zwiększać ryzyko wystąpienia żylaków. Jeśli nie możesz zrezygnować z pracy siedzącej, warto spróbować włączyć do codziennej rutyny odpowiednią dawkę ruchu. Dzięki temu zapobiegniesz powstawaniu żylaków, poprawisz samopoczucie i kondycję kręgosłupa. Zapoznaj się z informacjami, które prezentujemy poniżej. W tekscie znajdziesz wiele cennych wskazówek i praktycznych porad dotyczących tego, jak być zdrowszym.
Praca siedząca, a żylaki


Ciągła, siedząca praca może negatywnie wpływać na problemy z nadwagą, kręgosłupem, a także stan żył.  Długotrwałe przebywanie w pozycji siedzącej powodować może także obrzęki, uczucie ciężkich nóg, występowanie pajączków naczyniowych, przewlekły ból dolnych kończyn, a także żylaki. Uczucie ciężkości często towarzyszy osobom, które większość czasu spędzają, siedząc. Dodatkowo siedzenie związane jest z tym, że mogą pojawić się żylaki i niewydolność żył. Podczas siedzenia żyły muszą ciężko pracować, pompując krew do serca. Najgorszą z konsekwencji mogą być zakrzepy krwi, zakrzepica żył głębokich lub problemy z sercem. 


Jak utrzymać prawidłowy przepływ krwi? 


Zastanawiasz się, jak utrzymać prawidłowy przepływ krwi i zapobiegać negatywnym skutkom długotrwałego siedzenia? Remedium i doskonałą profilaktyką jest po prostu ruch. Zamiast siedzieć, można spróbować pracować w pozycji stojącej. Z pracy warto wrócić na piechotę, zamiast samochodem lub autobusem. Codzienne spacery powinny być regularnością. Pomogą się dotlenić i zwiększyć wydolność kończyn dolnych. Już taka codzienna dawka aktywności zdecydowanie pomoże pozostać w dobrej formie. Jeśli w pracy dużo siedzisz przez cały dzień, możesz zdecydować się na podkolanówki uciskowe na nogi. 


Jak się ruszać, pracując w pozycji siedzącej? 


Jeśli w pracy cały dzień siedzisz, warto wprowadzić kilka zasad, które pozwolą Ci wprowadzić odrobinę aktywności. Przede wszystkim co godzinę warto odejść od komputera i przejść się. Podczas takiej ruchowej przerwy warto się delikatnie porozciągać i zrobić kilka lekkich ćwiczeń, które możliwe są do wykonania w miejscu pracy. Jeśli masz możliwość, pracuj na stojąco. Staraj się, żeby jak najmniej czasu spędzać na siedząco. 


 


 

undefined

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.