Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 22 grudnia 2021 
    

Micron: pamięci DDR5 będą słabo dostępne w 2022 roku


Autor: Zbyszek | źródło: Seeking Alpha | 18:16
(1)
W ostatnich dniach na rynku zdecydowanie pogarsza się dostępność modułów pamięci DDR5. Według najnowszych informacji, za niski poziom dostaw tych pamięci odpowiadają braki układów scalonych PMIC (Power Management Integrated Circuit) i VRM (Voltage Regulator) , które odpowiadają za zarządzanie energią elektryczną oraz regulację napięcia zasilania i taktowania modułów. Pamięci DDR5 to pierwsze moduły typu DIMM, które wykorzystują te dodatkowe chipy. Według źródeł z branży, produkcja kostek pamięci dla modułów DDR5 jest w pełni wystarczająca, jednak dostawy chipów PMIC i VRM są daleko nie wystarczające.

Informacje te potwierdził właśnie Sanjay Mehrotra, dyrektor generalny firmy Micron, który stwierdził, że popyt na pamięci DDR5 obecnie znacznie przekracza podaż, a z kolei podaż jest niska ze względu na niedobory komponentów innych niż kostki pamięci DRAM.

Jak dodał, jego firma spodziewa się, że z ww. powodów pamięci DDR5 będą dostępne na rynku w niewystarczających ilościach przez większość nadchodzącego 2022 roku. 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. niech sobie wsadzą w 4 litery (autor: Mario2k | data: 27/12/21 | godz.: 10:50)
    Kupiłem mobo Z690 pod DDR4 4400 CL19-18-18 i jest zajebiście

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.