Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 29 grudnia 2021 
    

AMD szykuje technikę supersamplingu Radeon Super Resolution


Autor: Zbyszek | źródło: VideoCardz | 17:03
W listopadzie Nvidia zaprezentowała nowe rozwiązanie w postaci uwolnionej od panelu GeForce Experience techniki Nvidia Image Scaling. Stała się ona dedykowanym narzędziem do tzw. supersamplingu obrazów i wideo opartych na używanej w grach technice DLSS. Główna różnica pomiędzy DLSS a NVIDIA Image Scaling polega na tym, że DLSS wymaga implementacji w grze, a posiadające te same możliwości techniczne rozwiązanie Image Scaling może być stosowane do innych zastosowań (w tym też gier), i może podnosić rozdzielczość obrazu bez konieczności implementacji w oprogramowaniu.

Według znanego ze sprawdzonych informacji portalu VideoCardz, technika Nvidia Image Scaling doczeka się odpowiedzi ze strony AMD w postaci rozwiązania o nazwie Radeon Super Resolution.

Ma ono bazować na algorytmie podnoszenia rozdzielczości znanym z Fidelity Super Resolution, w odróżnieniu od której będzie rozwiązaniem tzw. samodzielnym, nie wymagającym implementacji w docelowym oprogramowaniu. Więcej szczegółów poznamy prawdopodobnie już za tydzień podczas targów CES, w trakcie których technika Radeon Super Resolution może zostać oficjalnie zaprezentowana.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.