Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 31 grudnia 2021 
    

Karty Intel ARC w sprzedaży pod koniec marca 2022 roku


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 12:03
(1)
W 2022 roku Intel planuje wprowadzić do sprzedaży swoje długo przygotowywane karty graficzne o nazwie ARC. Producent kazał nam na nie czekać naprawdę długo - przypomnijmy że prace Intela nad własnymi kartami graficznymi rozpoczęły się jeszcze w 2017 roku, a sama architektura graficzna Xe była gotowa już w 2019 roku i znalazła zastosowanie w laptopowych procesorach Ice Lake-U. To dawało nadzieję, że deskpotowe kart graficzne Intela z architekturą Xe pojawią się niedługo później. Tak się jednak nie stało, aż w końcu, po wielu miesiącach oczekiwania, latem 2021 roku Intel ogłosił, że jego karty graficzne o nazwie ARC trafią na rynek w 1. kwartale 2022 roku.

Teraz okazuje się, że wbrew nieoficjalnym doniesieniom o opóźnieniu tej premiery, termin jednak uda się dotrzymać.

Z informacji pochodzących ze źródeł zbliżonych do producentów kart graficznych i dystrybutorów wynika, że Intel powiadomił ich o premierze swoich kart z serii ARC w marcu 2022 roku, i ich prawdopodobnej dostępności pod koniec tego miesiąca.

Przypomnijmy, że karty Intel ARC będą wyposażone w chipy GPU o nazwie Alchemist z architekturą XE-HPG 1. generacji, wytwarzane w 6nm litografii przez TSMC (powierzchnia około 395 mm2). Najbardziej wydajne z nich będą dysponować 16 GB pamięci GDDR6 oraz 512 jednostkami wykonawczymi, i według dotychczasowych przecieków powinny oferować wydajność nie niższą niż Radeon RX 6700 XT i GeForce RTX 3060 Ti.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: pwil2 | data: 3/01/22 | godz.: 11:01)
    Te ciągłe zapewnienia o zbliżającej się premierze kart graficznych Intela brzmią jak granie pod utrzymanie wartości akcji. Najwyższe stołki u Intela mają obowiązek posiadać akcje firmy, więc im bardzo zależy, by w momencie ewentualnego opuszczania firmy kurs był jak najwyższy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.