Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 10 stycznia 2022 
    

Intel informuje o przystosowaniu rozwiązań DRM do Core 12. generacji


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 23:43
Debiut procesorów Core 12. generacji nie wypadł całkiem pomyślnie dla Intela. Jak się okazalo, wiele gier komputerowych odmawiało uruchamiania się na komputerach z nowymi procesorami. Wynikało to z niedostosowania zaszytych w grach rozwiązań antypirackich (DRM) do nowych procesorów - z uwagi na zastosowanie w Core 12. generacji dwóch różnych typów rdzeni x86, część rozwiązań DRM wykrywała procesory Alder Lake jako dwa oddzielne CPU, wnioskując próbę uruchomienia gry z jedną licencją na dwóch różnych komputerach. Teraz Intel poinformował, że wszystkie używane w grach rozwiązania DRM zostały już przystosowane do procesorów Core 12. generacji.

Było to możliwe dzięki wspólnemu zaangażowaniu zarówno Intela, jak i producentów rozwiązań DRM. Z nowych wersji rozwiązań DRM mogą już korzystać producenci gier, aby zaimplementować je w swoich tytułach.

Liczba gier nieuruchamiających się się procesorach Core 12. generacji jest cały czas zmniejszana. W przypadki gier, w których ich wydawcy nie zaimplementowali jeszcze nowych wersji DRM, z pomocą przychodzą narzędzia od firm MSI i Gigabyte, w postaci programów o nazwie: DRM Access Tool i DRM Fix Tool.

Narzędzia wykorzystują dostępny w systemie Windows mechanizm parkowania rdzeni, i udostępniają opcję wyłączenia efektywnych rdzeni procesorów Alder Lake-S - co pozwala uruchomić gry wyłącznie na wydajnych rdzeniach Alder Lake, kosztem utraty części wydajności wynikającej z wyłączenia rdzeni efektywnych.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.