Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 18 stycznia 2022 
    

RAMP czyli odpowiedź AMD na profile XMP


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 19:47
W 2. połowie 2022 roku na rynku ma zadebiutować całkowicie nowa platforma AMD dla komputerów stacjonarnych, korzystająca z podstawki AM5 typu LGA (1718 pinów) i zgodna z pamięciami DDR5 oraz procesorami Ryzen serii 7000 z rdzeniami ZEN 4 wytwarzanymi w litografii 5nm. Wedle nowych informacji, AMD współpracuje obecnie z producentami pamięci DDR5 w celu przygotowania odpowiednika techniki Intel XMP. Nowe rozwiązanie ma się nazywać RAMP, co jest skrótem od Ryzen Accelerated Memory Profile, i tak jak Intel XMP będzie polegać na zapisaniu w ustawieniach pamięci dodatkowych trybów pracy o wyższej częstotliwości i / lub niższych opóźnieniach.

Wiadomo też, że specyfikacja RAMP ma być dostępna dla producentów pamięci znacznie przed premierą platformy AM5 - inaczej niż w przypadku Intela, który opublikował specyfikację XMP 3.0 dla pamięci DDR5 z opóźnieniem, przez co wiele modułów DDR5 oferowanych przez producentów na ten moment nie obsługuje profili XMP.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.