Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 18 stycznia 2022 
    

Intel szykuje ASIC Bonanza Mine do wydobywania kryptowalut


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 20:20
Wydobywanie kryptowalut to zajęcie jakie pochłania z rynku ogromną ilość kart graficznych. Alternatywą dla nich jest zakup rozwiązań opartych o procesory typu ASIC zaprojektowane specjalnie do obliczania haszy, o końcowym wyborze GPU lub ASIC decyduje opłacalność, wydajność i cena. Obydwa rodzaje produktów mają swoje okresy, w którym są lepsze lub gorsze do drugiego typu produktów. Pojawienie się nowej generacji procesorów typu ASIC powoduje, że do czasu debiutu kolejnej generacji kart graficznych, to urządzenia z procesorami ASIC wydobywają kryptowaluty z większą szybkością i opłacalnością. Według najnowszych informacji, do tego rynku zbytu zamierza przyłączyć się Intel.

Krzemowy gigant ma być w końcowym etapie prac nad swoim układem typu ASIC dedykowanym do wydobywania kryptowalut. Chip nosi nazwę kodową Bonanza Mine, a informacje o nim mają zostać zaprezentowane końcem lutego podczas typowo inżynierskiej konferencji 2022 ISSCC (International Solid-State Circuits Conference).

Intel wpisał już w agendę konferencji 2022 iSSCC prezentację o nazwie "Bonanza Mine: An Ultra-Low-Voltage Energy-Efficient Bitcoin Mining ASIC".

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.