Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 25 stycznia 2022 
    

Nvidia prawdopdoobnie zrezygnowała z chęci przejęcia ARM Ltd


Autor: Zbyszek | źródło: Bloomberg | 16:15
(2)
Konsorcjum SoftBank, obecny właściciel brytyjskiej firmy ARM Ltd w połowie 2020 roku ogłosił chęć jej sprzedaży. Pierwszym zainteresowanym podmiotem była wówczas firma Apple, która jednak bardzo szybko wycofała się z tej transakcji po analizie możliwych przeszkód formalnych. Później chęć zakupu ARM Ltd ogłosiła Nvidia, i jeszcze w 2020 roku rozpoczęła starania o uzyskanie zgody na zakup ARM Ltd przed różnymi urzędami antymonopolowymi i regulatorami rynku. Nvidia prawdopodobnie nie spodziewała się wówczas, jak trudnym może być to zadaniem.

Front przeciwników przejęcia ARM przez Nvidię bardzo szybko powiększył się o licznych producentów z branży elektronicznej, w tym o firmy, z którymi Nvidia bezpośrednio konkuruje lub współpracuje, jak Qualcomma, Intel, AMD, Mediatek, Apple, Samsung, Amazon i Tesla.

Co więcej, urzędy antymonopolowe, do których Nvidia udała się po zgodę na zakup ARM, nie tylko jej odmawiały, ale też wydawały niekorzystne dla Nvidia opinie, w których sądziły, że zakup ARMa będzie niekorzystny dla całej branży elektronicznej i może spowodować sztuczne dawkowanie rozwoju technologicznego oraz zbyt dużą koncentrację praw patentowych i licencyjnych w rękach jednego podmiotu.

Agencja Bloomberg, powołując się na swoje dobrze poinformowane źródła podaje, że w ostatnim czasie Nvidia zrezygnowała z dalszych starań o przejęcie ARM Ltd. Decyzja o porzuceniu planów finalizacji tej transakcji ma być ogłoszona wkrótce.

ARM Ltd. to brytyjskie przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem rdzeni procesorów opartych o architekturę ARM, a także licencjonowaniem dla innych producentów posiadanych przez ARM praw do produkcji procesorów z architekturą o tej samej nazwie. Z licencji na architekturę ARM w skali globalnej korzysta ponad 200 różnych podmiotów wytwarzających własne mniej lub bardziej skomplikowane procesory, a najbardziej znani producenci układów z architekturą licencjonowaną od ARM to Apple, Samsung, Qualcoom i Mediatek.

 


    
K O M E N T A R Z E
    

  1. no to jedyne co moze zrobic (autor: henrix343 | data: 26/01/22 | godz.: 03:49)
    ARM jezeli chodzi o ostry wybieg w przod, to otwarta licencja, na zasadzie co opracujesz to udostepniasz.

    Jezeli powstaloby cos co jest na pozioie 50% wydajnosci obecnych cepow, to wroze niesaowity sukces. Ale podejrzewa, ze do tego musi byc OS OS (system open source) bo monopole beda walczyc do upadlego.


  2. ktos puscil plote (autor: g5mark | data: 28/01/22 | godz.: 11:01)
    I większość załapała. Fakt, ze szanse się zmniejszyly ale NV jest ciagle zainteresowana przejęciem ARM. Teraz sprawa się przeciągnie bo muszą udobruchać kilku regulatorow

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.