Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Piątek 4 lutego 2022 
    

Kolejna barwna wypowiedź nowego szefa Intela


Autor: Zbyszek | źródło: Bloomberg | 12:46
(3)
W niedawnym wywiadzie dla Bloomberga , dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, po raz kolejny powtórzył jedno ze swoich dość kontrowersyjnych do tej pory oświadczeń. Stwierdził, że od czasu premiery procesorów Alder Lake, w przypadku procesorów konsumenckich firma AMD jest oglądana przez Intela w lusterku wstecznym, i już zawsze w nim pozostanie. Dziennikarz przeprowadzający wywiad poprosił jednak o to aby szef Intela skomentował sytuację w przypadku procesorów serwerowych. Pat Gelsinger ocenił, że AMD jest wprawdzie na tym rynku mocnym przeciwnikiem, ale walka między Xeonem a EPYC przypomina tylko walkę na noże w budce telefonicznej.

Miał tu na myśli zapewne niewielką część rynku, na którym EPYC staje do walki z Xeonami. Niestety wygląda na to, że nie wszyscy podzielają zdanie Pata Gelsingera.

David Melendrez, manager zajmujący się współpracą firmy Dell i AMD przy tworzeniu serwerów z procesorami EPYC ocenił siłę ostatnich procesorów serwerowych Intela mówiąc o tym, że Pat Gelsinger przychodzi z nożem do strzelaniny.


Przypomnijmy, że według ostatnich szacunków analityków, w 2022 roku firma AMD znacznie powiększy swój udział w rynku procesorów serwerowych. W 2021 roku wynosił on około 13 procent, lecz w 2022 roku ma wynieść ponad 20 procent. Będzie temu służyć nie tylko poprawa dostępności procesorów EPYC 3. generacji (Milan) oraz debiut tych CPU z 3D-V Cache (Milan-X), ale tez opóźnienie premiery nowych Xeonów z serii Sapphire Rapids. Według informacji nowe Xeony z 56 rdzeniami Golden Cove, zamiast w 2. kwartale, zadebiutują dopiero w 4. kwartale. W tym samym czasie firma AMD powinna już ogłaszać debiut swoich CPU EPYC 4. generacji z maksymalnie 96 rdzeniami ZEN 4.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Bujanie w obłokach grozi zerwanirm kontaktu z twardym gruntem (autor: Qjanusz | data: 4/02/22 | godz.: 20:00)
    ...

  2. z drugiej strony... co ma chop robić (autor: Kosiarz | data: 6/02/22 | godz.: 06:10)
    "nasze procki są słabsze od AMD i czkawką nam się odbija to, że latami ruchaliśmy rynek odgrzewanymi kotletami i obudziliśmy się z ręką w... cysternie pełnej moczu" :P

  3. ooo_0000 (autor: loccothan | data: 7/02/22 | godz.: 13:03)
    Rzuca się z nożem na pistolet ;)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.