Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 8 lutego 2022 
    

Intel przeznaczy 1 miliard USD na wsparcie start-upów


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 14:48
(1)
Intel ogłosił, że ustanowił fundusz o wartości 1 miliarda dolarów, mający na celu wsparcie firm typu start-up chcących rozwijać innowacyjne technologie z branży półprzewodnikowej i procesorowej. W ramach funduszu Intel będzie wspierał wybrane przez siebie inicjatywy oraz rozwijające je firmy. Wsparciem mogą być objęte firmy tworzące nowe innowacyjne rozwiązania dotyczące mikroprocesorów z architekturami x86, ARM i RISC-V, techniki rozwijające platformy Open Chiplet Stanadard i Open Interconnect Standard oraz nowe techniki z dziedziny łączenia ze sobą różnych układów scalonych.

"Dzięki naszemu nowemu funduszowi inwestycyjnemu i otwartej platformie chiplet możemy pomóc w napędzaniu ekosystemu w opracowywaniu przełomowych technologii w całym spektrum architektur" - powiedział Pat Gelsinger, dyrektor generalny firmy Intel.

Intel będzie inwestować w nowe, obiecujące projekty, jednocześnie zapewniając, że będą miały one wystarczająco dużo środków na swój rozwój. Zdaniem analityków Intel zdaje sobie sprawę że nie wszystkie dobre pomysły powstają w jego czterech ścianach, i tworząc fundusz daje sobie możliwość wglądu w rozwiązania, nad jakimi pracują mali lub początkujący producenci, a także przyciągnięcia do siebie najbardziej interesujących pomysłów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: pwil2 | data: 9/02/22 | godz.: 00:26)
    Wygląda na to, że są w zadzie z chipletami oraz połączeniami między nimi, a czas szybko płynie.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.