Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 8 lutego 2022 
    

Brytyjscy politycy chcą, aby ARM Ltd. był notowany na tamtejszej giełdzie


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 14:27
(2)
Chociaż nie ogłoszono jeszcze żadnych oficjalnych informacji o nieudanym przejęciu ARM przez Nvidia, to według doniesień skutkiem braku realizacji tej transakcji może być decyzja o wejściu ARM na giełdę. Przypomnijmy, że SoftBank z siedzibą w Japonii kupił ARM w 2016 roku za 24 miliardy funtów. Przed zakupem, ARM był notowany na Londyńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych, a obecnie pogłoski mówią, że w przypadku decyzji o powrocie ARM na giełdę, jego właściciel, Softbank wybierze raczej giełdę nowojorską. Część brytyjskich polityków rozpoczęła już starania o to, aby ARM Ltd. był notowany na brytyjskiej giełdzie.

„Arm jest wiodącą brytyjską firmą technologiczną o strategicznym znaczeniu krajowym i ważnym lokalnym pracodawcą” — powiedział Anthony Browne, członek konserwatystów Cambridge South. „Jeśli zostanie wprowadzony na giełdę, powinien to zrobić w Londynie, a nie w Nowym Jorku lub gdzie indziej, aby zapewnić, że jego interesy i interesy inwestorów są zgodne z naszym narodowym interesem”.

Według innych nieoficjalnych informacji na ostatnim posiedzeniu zarządu Nvidia podjęto decyzję o rezygnacji z dalszych prób zakupu ARM Ltd, a obecnie ta decyzja oczekuje na oficjalne ogłoszenie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. dobre sobie (autor: Qjanusz | data: 9/02/22 | godz.: 17:48)
    "...jego interesy i interesy inwestorów są zgodne z naszym narodowym interesem"

    narodowy interes brytoli skończył się na sprzedaniu ARMa i wzięciu za niego kasy. Teraz to konserwatyści mogą sobie chcieć.  2. A to naziści z tych Brytoli (autor: pandy | data: 10/02/22 | godz.: 23:59)
    że też mają czelność mówić coś o narodowym interesie... Ja tam kibicuje RISC V

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.