Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 8 lutego 2022 
    

Przyszłe generacje kart Intel ARC mogą wykorzystać rozwiązania MCM


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 14:59
(1)
W 2022 roku Intel planuje wprowadzić do sprzedaży swoje długo przygotowywane karty graficzne o nazwie ARC, wyposażone w chipy GPU wytwarzane w 6nm litografii przez TSMC i oparte o architekturę Xe-HPG pierwszej generacji. Najbardziej wydajne z nich będą dysponować 16 GB pamięci GDDR6 oraz 512 jednostkami wykonawczymi, i powinny oferować wydajność nie niższą niż Radeon RX 6700 XT i GeForce RTX 3060 Ti. Jakiś czas temu Intel przedstawił tzw. mapę drogową, przedstawiającą nazwy kodowe kolejnych generacji kart Intel ARC. Druga z nich, o nazwie kodowej Battlemage ma pojawić się w 2023 roku.

Tymczasem Intel zarejestrował nowy patent z dziedziny renderowania grafiki trójwymiarowej, dotyczący renderowania tych samych klatek przez procesory graficzne o budowie typu multi-die (MCM). Patent mówi o wykorzystaniu łącznie czterech odrębnych układów scalonych do współpracy przy renderowaniu jednej klatki.

Pojawienie się patentu wywołało już falę spekulacji o tym, czy druga generacja kart Intel ARC wykorzysta budowę typy MCM (Multi Chip Module) z czterema rdzeniami GPU. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Raja wymyślił... (autor: Qjanusz | data: 9/02/22 | godz.: 17:36)
    rynek przerabiał MCM GPU na różne sposoby i nic z tego nie wyszło.

    Intel albo musi mieć pomysł na szybki interfejs, albo brak pomysłów na zbudowanie mocarnego monilitu


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.