Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 14 lutego 2022 
    

GeForce RTX 3090 Ti zadebiutuje dużo później niż planowała Nvidia


Autor: Zbyszek | źródło: WccFTech | 18:54
Początkiem stycznia Nvidia dumnie ogłosiła, że już 27 stycznia odbędzie się premiera nowego króla wydajności - karty GeForce RTX 3090 Ti, odznaczającej się pełną wersją chipu GA102 z 10752 rdzeniami CUDA, częstotliwościami taktowania GPU wyższymi o około 150 MHz (w porównaniu do GeForce RTX 3090), szybszymi pamięciami GDDR6X 21 Gbps oraz wskaźnikiem TDP aż 450W. Później szybko okazało się, że zapowiedziane karty działają nie do końca prawidłowo, a ich premiera musi zostać odłożona na później. Według dostępnych informacji Nvidia została zmuszona do poprawienia konstrukcji płytki drukowanej karty oraz lepszego dopracowania jej BIOSu.

Obecnie informacje o premierze GeForce RTX 3090 Ti zupełnie przycichły, i wygląda na to, że problemy techniczne okazały się większe, a ich pokonanie wymaga więcej czasu. Nawet współpracujący z Nvidia producenci kart graficznych tacy jak ASUS, MSI czy Gigabyte pytani na temat GeForce RTX 3090 Ti przyznają, że nie mają żadnych nowych Informacji na temat tej karty i faktycznie nie wiedzą co się dzieje, ani też nie znają nowej przybliżonej daty premiery.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.