Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 16 lutego 2022 
    

Pierwsza fabryka TSMC w USA rozpocznie produkcję z opóźnieniem


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 18:37
(1)
Firma TSMC wchodzi właśnie w ostatni etap prac związanych z budową, wyposażaniem i oddaniem do użytku swojej pierwszej fabryki układów scalonych na terenie USA. Zakład, którego budowa została ogłoszona w maju 2020 roku, powstaje w stanie Arizona, i ma zająć się wytwarzaniem chipów w litografiach 5nm, 4nm i 3nm na waflach o średnicy 300mm. W nomenklaturze TSMC będzie to tzw. GigaFab, czyli zakład o docelowej wydajności ponad 100 tysięcy wafli miesięcznie. Według planów TSMC produkcja chipów w tej placówce miała wystartować na przełomie 3 i 4 kwartału 2022 roku. Tak się jednak nie stanie.

Wszystko z powodu dość nieoczekiwanych problemów napotkanych przez TSMC, z których największym jest trudność ze skompletowaniem personelu niezbędnego do prowadzenia procesu produkcji. Co ciekawe pośrednio za problemy TSMC odpowiada Intel, który rozbudowuje swoją pobliską fabrykę w Arizonie i prowadzi rekrutację dodatkowych inżynierów równolegle z naborem, ogłoszonym przez TSMC.

Z tego powodu TSMC przewiduje, ze rozpoczęcie produkcji w jej fabryce w USA rozpocznie się z około 5 miesięcznym opóźnieniem, prawdopodobnie w lutym lub marcu 2023 roku.

To zła wiadomość dla Intel, którego procesory Core 14 generacji (Meteor Lake S) mają wykorzystywać chipy wytwarzane także przez TSMC, w litografiach 5nm i 3nm. Opóźnienie startu produkcji tych chipów w pobliskiej fabryce TSMC może mieć wpływ na datę premiery rynkowej tych procesorów.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. TSMC (autor: Conan Barbarian | data: 16/02/22 | godz.: 20:54)
    Zatem ewakuacja TSMC z Tajwanu trochę jednak potrwa.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.