Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 22 lutego 2022 
    

Ponte Vecchio: Intel zdradza informacje o swoim GPU do obliczeń


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 19:00
Intel podzielił się z nami bardziej szczegółowymi informacjami na temat nadchodzących akceleratorów typu GPU przeznaczonych do zastosowań obliczeniowych i serwerowych. Mowa o opracowywanych od dłuższego czasu przez Raja Koduri i jego zespół kartach Xe HPC o nazwie kodowej Ponte Vecchio. Ich sercem jest grupa aż 47 różnych chipów krzemowych (plus 16 chipów pasywnych) umieszczona pod jedną osłoną termiczną. Dwa główne układy krzemowe mają budowę modułową i warstwową - ich poszczególne elementy są produkowane przez TSMC lub Intela i łączone w całość techniką Foveros.

Każdy z tych rdzeni ma dostęp do sąsiadujących z nim 4 stosów pamięci HBM2E, oraz jednego rdzenia X-link, zapewniającego połączenie z innymi egzemplarzami tych kart magistralą o przepustowości ponad 2 TB/s i topologii pełnej siatki (Full Mesh - każdy Ponte Vecchio łączy się z innym bezpośrednio).

Łącznie 47 chipów krzemowych ma powierzchnię 2330 mm2, a uwzględniajac dodatkowe 16 elementów krzemowych służących transmisji ciepła, całkowita powierzchnia wynosi 3100 mm2. Rdzenie typu compute zawierające jednostki obliczeniowe XE-HPC są produkowane przez TSMC w procesie N5, rdzenie Xe-Link przez TSMC w procesie N7, a pozostałe rdzenie, w tym rambo cache są produkowane przez Intela w litografii Intel 7 lub Intel10nm SF. 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.