Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Wtorek 22 lutego 2022 
    

Intel prezentuje ASIC Bonanza Mine do wydobywania kryptowalut


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 19:42
Wydobywanie kryptowalut to zajęcie jakie pochłania z rynku ogromną ilość kart graficznych. Alternatywą dla nich jest zakup rozwiązań opartych o procesory typu ASIC zaprojektowane specjalnie do obliczania haszy, a o końcowym wyborze GPU lub ASIC decyduje opłacalność, wydajność i cena. Obydwa rodzaje produktów mają swoje okresy, w którym są lepsze lub gorsze do drugiego typu produktów. Pojawienie się nowej generacji procesorów typu ASIC powoduje, że do czasu debiutu kolejnej generacji kart graficznych, to urządzenia z procesorami ASIC wydobywają kryptowaluty z większą szybkością i opłacalnością. Do tego rynku zbytu zamierza przyłączyć się Intel.

Krzemowy gigant poinformował o opracowaniu swojego chipu typu ASIC dedykowanego do wydobywania kryptowalut. Chip jest produkowany w litografii Intel 7, ma niewielką piwierzchnię (14,16 mm2) i niskonapięciową budowę,(napięcie robocze około 0,36V). Pojedynczy chip zawiera łącznie 258 silników SHA256 do obliczania haszy i konsumuje 7,5W energi, zapewniając obliczenia z efektywnością energetyczną 54.8 J/THash.

Intel zamierza produkować gotowe akceleratory do wydobywania kryptowalut, mające płytkę drukowaną z kilkudziesięcioma chipami Bonanza Mine. 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.