Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Wtorek 8 marca 2022 
    

Nvidia przejmuje Excelero


Autor: Zbyszek | źródło: Nvidia | 13:30
Nvidia poinformowała o przejęciu firmy Excelero - izraelskiego producenta wysoko wydajnych rozwiązań typu Software Defined Storage (SDS) dla centrów danych. Zespół inżynierów firmy — w tym jej doświadczeni współzałożyciele z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie HPC, pamięci masowych i sieci, dołączy do działu Data Center Nvidia, rozszerzając portfolio Nvidia o rozwiązania z dziedziny definiowanej programowo wydajnej pamięć masowej. Docelowo inżynierowie Excelero wraz z inżynierami Nvidia mają stworzyć m.in. klastry do wykonywania obliczeń o wysokiej wydajności na dużych porcjach danych.

"Zespół Excelero dołącza do Nvidia, ponieważ rośnie zapotrzebowanie na obliczenia o wysokiej wydajności i sztuczną inteligencję" — powiedział Yaniv Romem, dyrektor generalny i współzałożyciel Excelero. "Będziemy współpracować z Nvidia, aby zapewnić wsparcie naszym obecnym klientom. W przyszłości z radością możemy zastosować nasze doświadczenie w blokowej pamięci masowej na światowej klasy platformach AI i HPC firmy Nvidia" – dodał.

Założona w 2014 r. firma Excelero opracowała m.in. NVMesh, oprogramowanie, które zarządza i zabezpiecza wirtualne macierze dysków flash NVMe jako blokową pamięć masową dostępną w chmurach publicznych i prywatnych. Oprogramowanie Excelero zyskało uznanie użytkowników za wysoką przepustowość, niskie opóźnienia i obsługę kontenerów Kubernetes. Firma Excelero była też bliskim partnerem innej izaelskiej firmy - Mellanox, zakupionej przez Nvidia przed rokiem.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.