Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 14 marca 2022 
    

Intel zapowiada nowe inwestycje w Europie, w tym także w Polsce


Autor: Zbyszek | źródło: Intel | 23:55
(10)
Intel oficjalnie ogłosił plan inwestycji w produkcję półprzewodników na terenie Europy. Krzemowy gigant zainwestuje w Europie ponad 33 miliardy Euro na budowę nowych, lub rozbudowę istniejących placówek. Główną inwestycją będzie nowa fabryka układów scalonych na obrzeżach niemieckiego miasta Magdeburg, leżącego w odległości około 150 kilometrów zarówno od Berlina, jak i Drezna. Koszt budowy fabryki wyniesie 17 miliardów Euro. Prace budowlane ruszą w 2023 roku, a gotowość do produkcji chipów na masową skalę wyznaczono na nie później niż początek 2027 roku.

Oprócz tego Intel wyda 12 miliardów dolarów na modernizację i rozbudowę swojej dotychczasowej fabryki w Irlandii, wraz z przystosowaniem jej linii produkcyjnych do wytwarzania chipów w przyszłych, najnowszych procesach litograficznych.

Pozostałe 4 miliardy Euro zostaną przeznaczone na rozbudowę ośrodków badawczo-rozwojowych w Gdańsku w Polsce, oraz Plateau de Saclay we Francji. Gdańska placówka Intela ma powiększyć się o około 50 procent, zajmując się nadal opracowywaniem rozwiązań z zakresu głębokich sieci neuronowych, dźwięku, grafiki, centrów danych i przetwarzania w chmurze.


Ponadto Intel nawiąże współpracę z firmą STMicroelectronics, dzięki której część technologii Intela trafi na zasadzie licencji do fabryki układów scalonych tej firmy zlokalizowanej w Agrate Brianza. Włoski rząd ma wesprzeć tą inwestycję kwotą 4,5 miliarda Euro, dzięki czemu po południowej stronie Alp powstawać będą nowoczesne układy scalone. Ta inwestycja na wykreować około 1500 nowych miejsc pracy dla kadry inżynierskiej.Wizualizacja nowej europejskiej fabryki Intela

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Intel (autor: Conan Barbarian | data: 15/03/22 | godz.: 21:02)
  Ponieważ wszystkie moje prognozy zawsze się sprawdzały, więc czas na kolejną. Intel do 2030 pozamiata wielu, w tym zdeklasuje TSMC, które razem z całą Formozą zostanie wcielone do Chin. AMD daję jakieś 25%, że wyjdzie obronną ręką ze starcia z Intelem.

 2. @ up (autor: Zbyszek.J | data: 15/03/22 | godz.: 22:38)
  Przez najbliższe 4-5 pozycja TSMC jako numer 1 jest niezagrożona. Zobaczymy co będzie około 2030 roku. W przypadku gdyby Intel odjechał TSMC w litografii, to zakładam, że w ramach chips for america rząd USA zdecydowanie nie da upaść AMD, a nawet może być jeszcze tak, że AMD będzie produkować swoje CPU u Intela. Hasło rządu USA w stylu - Intelu, dostałeś od nas w cholerę miliardów USD na uratowanie swoich 4-liter, czas to odpłacić

 3. errata (autor: Zbyszek.J | data: 15/03/22 | godz.: 22:39)
  *Przez najbliższe 4-5 lat pozycja TSMC...

 4. Nie będzie 2030 (autor: pandy | data: 16/03/22 | godz.: 00:39)
  będzie wojna i deficyty układów scalonych to będzie nasz najmniejszy problem.

 5. 2++ (autor: Mario1978 | data: 16/03/22 | godz.: 12:43)
  Fajnie jest mieć Nadzieję, że Intel jeszcze powróci do swojej dawnej Świetności ale niestety polityka USA zmieniła wiele w tym kto będzie niedługo oficjalnie rozdawał karty. Te artykuły straszące Chiny Amerykańską Wiązanką świetnie pokazują kto kogo próbuje wciągnąć w większy konflikt. USA widać widzi tutaj jedyne rozwiązanie na temat swojej przyszłości. Wracając do tego tematu dlaczego Świetność Intela będzie zależeć od firmy/firm Zewnętrznych? Bo polityka USA doprowadziła do tego, że ludzie mający Wielkie Umysły w temacie rozwoju procesów produkcji a jest to jedna z większych Działek całości nie będą chciały zatrudniać się w Stanach Zjednoczonych tylko będą woleli poświęcać swoje Zdrowie i Życie dla Dobra marki kraju, w którym się wychowali. Wy myślicie, że Ludzie z tak Ogarniętą wiedzą i mający tak Konkretne Mózgi będą chcieli pracować dla Dobra Stanów Zjednoczonych w tym kraju? USA już wiele razy pokazało swoim zachowaniem poprzez Wywyższanie się, że oni mogą wszystko i to oni przyczynili się do rozwoju Ludzkości. Zapomnieli o tym, że to ludzie i ich umysły miały wpływ na rozwój USA. Pewnie, niektórym Amerykanom pochodzenia Azjatyckiego jest Wstyd za to co się teraz dzieje. Widzą co USA robi wobec Narodowości szczególnie Chińskiej (przecież Korea Południowa czy Japonia też na to patrzy). Jakby USA chciało to i by te dwa kraje zablokowało jakby nie była im na rękę nadmierna dominacja. Na szczęście Chiny na chwilę obecną nie są takie jak USA i chcą się dzieli Patentami na zasadzie opłaty licencyjnej bo Stany Zjednoczone nawet tego nie chcą. Wolą mieć swoją listę 'Zagrożenie Bezpieczeństwa'. Oj miesza to USA ale uważam, że Wódz USA to zbyt wysoki poziom Inteligencji na zagrywki Amerykanów.


 6. @2. (autor: Mariosti | data: 16/03/22 | godz.: 18:15)
  Wg mnie Ruscy poniosą sromotną klęskę na Ukrainie, co w połączeniu z sankcjami rozjuszy populację Rosji do przewrotu i być może pierwszy raz w historii wprowadzenia faktycznej demokracji w Rosji, a nie kolejnych dyktatorów.
  Rosyjskie kraje federacyjne za Uralem ogłoszą niepodległość, a oczy całego świata zwrócą się przeciwko Chińczykom, jako najgroźniejszemu totalitaryzmowi na świecie i to najpewniej wystarczy do tego aby Chiny nigdy nie spróbowały inwazji na Tajwan.


 7. @up (autor: Conan Barbarian | data: 16/03/22 | godz.: 20:24)
  Demokracji takiej jak w Libii, gdzie wszystko zrujnowane a ludzie w slamsach? Dziwnym trafem tylko ropa płynie gdzie trzeba.

 8. @6 nie sądzę, zeby było tak różowo (autor: ziemowit | data: 17/03/22 | godz.: 00:17)
  EU nie jest w stanie się dogadać w sprawie sankcji. Francja bardzo chce robić biznes. Wybory za pasem kandydaci poza Macronem proputinowscy.
  Niemcy długo nie wytrzymają bez gazu, szlag ich trafi jak zobaczą u siebie recesję. Niderlandy podobnie lub gorzej.
  O Węgrzech i Włoszech nie ma co wspominać.

  Jedynie USA, UK, Kanada, państwa bałtyckie, Czechy, Słowacja, Słowenia, Mołdawia, Rumunia (?), Japonia, i Korea Płd. są za.

  Ruskie do życia potrzebują jedynie oparów absurdu. Są tym karmieni od przeszło wieku. Większość i tak nie potrzebuje Rolexa, wystarczy chińszczyzna, a na wakacje tradycyjnie wybiorą się do Turcji.

  Niestety potrzebne są odważniejsze decyzje.

  :(


 9. @8. (autor: Mariosti | data: 17/03/22 | godz.: 13:00)
  Niemcy mają ponad 4GW mocy elektrowni jądrowych które mogą dość szybko ponownie uruchomić (chyba że byli debilami i je już zaczęli niszczyć, co jest możliwe), mają rurociągi z północy, mają dużo gazoportów, wystarczy im odrobina oleju w głowie i bez problemu do grudnia wytrzymają bez dostaw z Rosji (a Rosja tyle czasu nie wytrzyma bez dostaw prawdziwej waluty).

  Co do Francji to jest to skandal że ponownie cenią biznes ponad wszystko, są po prostu beznadziejni.


 10. @6. (autor: pandy | data: 17/03/22 | godz.: 23:19)
  Rosja już przegrała - nie ma wyboru i musi obrać kurs na Chiny które od teraz będą dla Rosji oknem na świat - nastąpi pełna wasalizacja Rosji na rzecz Chin. Nie będzie przewrotu w Rosji... ludzie rosyjscy zniosą znacznie więcej niż nam się wydaje byleby mieć poczucie narodowej godności...
  Ewentualne przegranie militarne tej awantury przez Rosję oznacza początek użycia broni masowego rażenia... a to oznacza IIIWW.


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.