Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 28 marca 2022 
    

Intel ARC: pierwsze karty dla laptopów zadebiutują 30 marca


Autor: Zbyszek | źródło: WccFtech | 21:32
(1)
Latem 2021 roku Intel ogłosił, że jego długo oczekiwane karty graficzne ARC trafią do sprzedaży w 1. kwartale 2022 roku, aby konkurować z modelami GeForce RTX od Nvidia i Radeon od AMD. Niestety ten termin nie został dotrzymany, i desktopowe karty graficzne od Intela wciąż nie są gotowe. Tą porażkę osłodzić ma debiut pierwszych kart Intel ARC dla komputerów przenośnych. Będą to modele ARC A350M i ARC A370M, które zadebiutują już jutro, 30 marca. Będą to samodzielne karty graficzne wyposażone w mniejszy z chipów Alchemist, wyposażony w 128 jednostek EU, i przeznaczone do konkurowania w segmencie GPU dla laptopów z budżetowymi kartami GeForoce i Radeon.

Nie da się ukryć, że raczej nie jest to premiera o jakiej marzył Intel, lecz premiera mająca na celu wyłącznie spełnienie zeszłorocznej zapowiedzi mówiącej o debiucie kart Intel ARC w 1. kwartale 2022 roku.

Obecnie premiera bardziej wydajnych kart graficznych z serii Intel ARC jest spodziewana w maju lub czerwcu. Być może podczas jutrzejszej premiery laptopowych kart ARC A350M i ARC A370M Intel zdradzi więcej informacji na temat bardziej wydajnych wersji swoich kart ARC, jak i terminu ich debiutu.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ROTFL (autor: bajbusek | data: 29/03/22 | godz.: 13:45)
    historii rzycia Raja Koduri ciąg dalszy ... jak zadekować nieroba za grube miliony :)

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.