Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 31 marca 2022 
    

TSMC zwiększa poziom produkcji w litografii 5nm


Autor: Zbyszek | źródło: DigiTimes | 23:01
(1)
Dobrze poinformowany serwis DigiTimes, powołując się na swoje źródła zbliżone do TSMC informuje, że w bieżącym miesiącu TSMC wyraźnie zwiększy poziom produkcji w litografii 5nm. Liczba produkowanych wafli ma wzrosnąć do 150 tysięcy miesięcznie, o 25 procent, z dotychczasowego poziomu 120 tysięcy wafli miesięcznie jaki był wytwarzany w miesiącach styczeń-marzec. Wzrost produkcji ma wynikać z rozpoczęcia dużych dostaw 5nm chipów dla AMD. Tym samym informacje potwierdzają wcześniejsze pogłoski o tym, że produkcja układów scalonych do procesorów Ryzen 7000 rozpocznie się najpóźniej na przełomie kwietnia i maja.

Informacje pozyskane przez Digitimes dotyczą też odnotowanej w ostatnim czasie wyraźnej poprawie uzysku przy produkcji 5nm chipów, oraz dużego zainteresowania klientów TSMC litografią 4nm w postaci procesu o nazwie N4. W porównaniu do bazowej litografii 5nm, oferuje on o około 10 procent większą wydajność tranzystorów i około 6 procent większą gęstość upakowania tranzystorów, a jednocześnie bazuje na tych samych regułach i narzędziach projektowania.

Jednym z klientów bardzo zainteresowanym produkcją w 4nm litografii TSMC ma być Nvidia - co jest dość zaskakujące, ponieważ jej GPU z serii Ada Lovelace wytwarzane dla kart GeForce RTX 4000 mają wykorzystywać litografię 5nm.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Tutaj dopiero będą pełne ręce roboty i zwiększenia produkcji. (autor: Mario1978 | data: 2/04/22 | godz.: 20:37)
    150 tys. Wafli Krzemowych to dopiero początek. Zen 4, RDNA3 czy Ada Lovelace w N5P. Aż trudno sobie wyobrazić, że jednak Intel jeszcze nie był w najtrudniejszej sytuacji w historii istnienia własnej firmy.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.