Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 7 kwietnia 2022 
    

Microsoft dodaje Smart App Control do Windows 11


Autor: Zbyszek | źródło: TechSpot | 21:20
Microsoft wydał nową, testową wersję systemu Windows 11, którą mogą pobrać uczestnicy programu Windows Insider. Wśród wielu nowości pojawiło się rozwiązanie, które ma zwiększyć bezpieczeństwo i bardziej uodpornić system na cyber zagrożenia. Jest to mechanizm o nazwie Smart App Control, który działa na dwa sposoby. Po pierwsze rozwiązanie weryfikuje każdą aplikację jaka stara się zainstalować w systemie. Ideą jaką kieruje się Smart App Control ma być blokowanie instalacji niezaufanych lub potencjalnie niebezpiecznych aplikacji - whitelista, czyli lista aplikacji zaufanych jest na bieżąco aktualizowana z chmury Microsoft.

Oprócz tego Smart App Control monitoruje już zainstalowane oprogramowanie - oceniając jego zachowanie i wykonywany kod, w celu wykrycia potencjalnie złośliwych zachowań. Tutaj Microsoft chwali się zastosowaniem między innymi rozwiązań klasy AI. Do działania Smart App Control niezbędne jest aktywne połączenie Internetowe - rozwiązanie pozostaje cały czas w kontakcie z serwerami macierzystymi Microsoft, otrzymując niezwłocznie aktualizacje informacji o zagrożeniach.

Osoby chętne przetestowania Smart App Control muszą jednak zainstalować obecną wersję Windows 11 całkowicie od nowa - nie jest możliwe dodane tej funkcji w formie aktualizacji. Przewiduje się, że funkcja Smart App Control pojawi się jako domyślna w wersji 22H2 systemu Windows 11.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.