Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 7 kwietnia 2022 
    

Procesor AMD EPYC 4. generacji Genoa na pierwszych zdjęciach


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 23:57
W drugiej połowie tego roku AMD zaoferuje klientom korporacyjnym i producentom serwerów kolejną generację swoich procesorów serwerowych, w postaci CPU EPYC 4. generacji (nazwa kodowa Genoa. )Będą to procesory wyposażone w maksymalnie 96 rdzeni ZEN 4 wytwarzanych w litografii 5nm, oraz zgodne z nową podstawką Socket SP5 (6096 pinów) i pamięciami typu DDR5. W sieci właśnie pojawiło się kilka zdjęć, przedstawiających 96-rdzeniowy procesor EPYC 4. generacji z osłoną termiczną, i bez niej.

Cały procesor ma dość dużą wielkość (około 72mm x 72mm), a pod jego osłoną termiczną skrywa się centralny rdzeń krzemowy IOD (I/O DIe) i 12 mniejszych rdzeni krzemowych CCD (Core Complex Die). Rozmiar rdzenia IOD został oszacowany na około 390-395mm2, a rdzeni CCD na około 70-72mm2, co oznaczałoby, że rdzeń IOD jest o kilka procent mniejszy, a rdzeń CCD około 10 procent mniejszy, niż w procesorach EPYC 3. generacji.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.