Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 6 maja 2022 
    

AMD doda do procesorów EPYC dedykowane jednostki Xilinx AI


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 19:06
Victor Peng, do niedawna dyrektor generalny i prezes (CEO) firmy Xilinx, udzielił pierwszego wywiadu po tym, gdy firma Xilnix została połączona z AMD. Obecnie Victor Peng jest wiceprezesem AMD i dyrektorem działu Xilinx, nazywającego się Adaptive and Embedded Computing. Jego zdaniem korzyści ze współpracy inżynierów AMD i Xilinx będą bardzo duże, i będą widoczne dość szybko. Jak zdradził, już w 2023 roku AMD wprowadzi na rynek specjalne wersje procesorów EPYC, posiadające zamiast jednego z chipletów z rdzeniami x86 inny dedykowany chiplet przeznaczony do akceleracji obliczeń związanych z uczeniem maszynowym i sztuczną inteligencją.

Te edycje procesorów EPYC mają używać niedawno nowo opracowanego silnika wnioskowania Xilinx AI. Victor Peng dodał, że to tylko pierwsza fala produktów opartych o rozwiązania AMD i Xilinx, a w kolejnych okresach czasu technologie obu firm w procesorach serwerowych AMD mają zostać znacznie bardziej zintegrowane ze sobą.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.