Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 10 maja 2022 
    

AMD Fidelity Super Resolution (FSR) 2.0 zadebiutuje 12 maja


Autor: Zbyszek | źródło: TechPowerUp | 20:27
Firma AMD już 12 maja oficjalnie zaprezentuje drugą generację swojej technologii supersamplingu o nazwie FidelityFX Super Resolution. Jest to technika polegająca na podniesieniu rozdzielczości wyrenderowanego obrazu wraz z częściową eliminacją efektów ubocznych tej konwersji. Pozwala to uzyskać więcej klatek na sekundę, niż gdyby grafika była renderowana natywnie w rozdzielczości takiej jak uzyskiwanej poprzez supersampling, FidelityFX Super Resolution 2.0 działa na tej samej zasadzie co FSR 1.0 i nadal nie wymaga obecności w GPU dodatkowych specjalizowanych jednostek. Przy tym ma oferować wyższą jakość obrazu niż FSR 1.0

Według AMD, FidelityFX Super Resolution 2.0 w trybie Performance będzie zapewniać jakość porównywalną z trybem Quality dotychczasowego rozwiązania FidelityFX Super Resolution 1.0, przy tej samej wydajności, czyli takiej, jak zapewnia FSR 1.0 w trybie Performance. Innymi słowy FSR 2.0 zaoferuje zbliżoną liczbę klatek co FSR 1.0 w trybie Perfromance, a przy tym jakość obrazu FSR 1.0 ustawionego na tryb Quality.
W trybie Quality, obraz generowany przez FidelityFX Super Resolution 2.0 ma natomiast przewyższać jakością, ostrością i szczegółowością obraz uzyskiwany bez użycia FSR 2.0 w natywnej rozdzielczości.

Brzmi to trochę zbyt dobrze, żeby mogło być prawdziwe. Co wyjdzie z tych dość ambitnych zapowiedzi, prawdopodobnie przekonamy się już za kilka dni podczas pierwszych niezależnych recenzji FSR 2.0. Poniżej lista gier, w których FSR 2.0 będzie można włączyć za kilka dni:
Asterigos
Delysium
EVE Online
Farming Simulator 22
Forspoken
Grounded
Microsoft Flight Simulator
NiShuiHan
Perfect World Remake
Swordsman Remake
Unknown 9: Awakening

Technika FSR 2.0 trafi też odrazu do development kit dla Xbox Series X i S, umożliwiając jej stopniową adaptację w grach dla nowego Xboxa. 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.