Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Czwartek 12 maja 2022 
    

Sony nie wyprodukowało planowanej liczby konsol PlayStation 5


Autor: Zbyszek | źródło: Sony | 16:12
Końcem 2020 roku miała miejsce długo oczekiwana premiera konsol nowej generacji - czyli PlayStation 5 i Xbox Series X. Niestety po wyprzedaniu partii przygotowanych na premierę nowe konsole zaczęły być dostępne w sklepach w niewystarczających ilościach, a ceny egzemplarzy na rynku wtórnym powędrowały w górę. Mimo, że sytuacja z dostępnością PS5 i Xbox Series X nie była aż tak zła, jak w przypadku kart graficznych, to jednak daleko jej było do normalnej. Było to spowodowane oczywiście brakami układów scalonych z powodu wyczerpanych mocy produkcyjnych TSMC. Z koeli w 2. połowie 2021 roku gdy dostawy z TSMC były już wystarczajcie Sony borykało się z niedoborami bardziej podstawowych komponentów elektronicznych włącznie z elementami dyskretnymi.

Sytuacja ma swoje odzwierciedlenie w wynikach produkcji konsol PlayStation 5, które są wyraźnie niższe od planowanych. Podczas niedawnej konferencji podsumowującej wyniki finansowe z 1. kwartały 2022 roku kierownico Sony podało konkretne liczby.

Okazuje się, że od momentu premiery do końca marca 2022 roku produkcja i sprzedaż PlayStation 5 wyniosła 19,3 mln egzemplarzy, i była o 3,3 miliona egzemplarzy mniejsza od produkcji planowanej na ten okres w 2020 roku. Okazuje się, że słabsze dostawy PS5 mają też przełożenie na usługę PlayStation Plus, gdzie liczba aktywnych użytkowników w skali miesiąca spadła z 109 milionów przed rokiem do 106 milionów użytkowników obecnie.

Jednocześnie Sony podaje, że koniec problemów z wielkością produkcji PlayStation 5 jest już bardzo bliski, i w ciągu najbliższych 4 kwartałów wyprodukowane zostanie planowane na ten okres 18 milionów konsol PS5. Oczywiście jeśli w tym okresie nie wydarzy się coś nieoczekiwanego.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.