Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 25 maja 2022 
    

Google Street View ma już 15 lat


Autor: Zbyszek | źródło: Google | 13:19
Street View od Google, czyli opcja pozwalająca z poziomu mapy przenieść się na poziom drogi i odbyć po niej wirtualną podróż, ma już 15 lat. To właśnie w maju 2007 roku w serwisie Google pojawiła się możliwość podróżowania po świecie w formie oglądania zdjęć sferycznych wykonanych w technice 360 stopni. Wykonały je samochody Google, z zamontowaną na dachu optyką, których powolny przejazd w niektórych rejonach świata był sporą sensacją. Z biegiem czasu zasięg Street View poszerzał się, a samochody Google objechały ulice miast w ponad 100 krajach.

Tam, gdzie ruch pojazdów nie jest możliwy, zdjęcia do Street View operatorzy Google wykonali spacerując ze zminiaturyzowaną wersją aparatury w plecaku i optyką umieszczoną nad swoją głową. Tym sposobem wirtualny spacer odbywać można nie tylko wzdłuż dróg, ale też w wielu atrakcjach turystycznych, np. przechadzając się na ekranie komputera po nadmorskiej plaży, zwiedzając zabytki czy oglądać widok z pasm górskich. Obecnie Street View obejmuje kolekcję ponad 220 miliardów zdjęć odpowiednio połączonych ze sobą.

Z okazji 15-lecia Street View Google udostępniło nową opcję w swoje usłudze, oraz zapowiedziało debiut nowej jeszcze mniejszej kamery rejestrującej obrazy sferyczne dla Street View. W aplikacji mapy Google dla Androida oraz iOS, od dziś w widoku street view można przełączać się pomiędzy aktualnymi zdjęciami wybranych lokalizacji, a ich wersją z przeszłości - cofając sie w czasie, dla wybranych lokalizacji nawet do 2007 roku. Natomiast nowa kamera mieści w sobie całą elektronikę, jest jeszcze mniejsza od dotychczasowej, waży mniej niż 7kg i można zamontować ją do dowolnego samochodu z bagażnikiem dachowym.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.