Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Piątek 27 maja 2022 
    

Wyniki finansowe Nvidia w ostatnim kwartale


Autor: Zbyszek | źródło: Nvidia | 16:21
(2)
Nvidia podała dziś wyniki finansowe za zakończony 30 kwietnia 2022 roku ostatni kwartał fiskalny, chwaląc się przy tym rekordowym przychodem. Przychód wyniósł aż 8,29 miliarda dolarów, i był o 8 procent wyższy niż w poprzednim kwartale (7,64 mld USD), o 46 procent wyższy niż w tym samym kwartale przed rokiem (wtedy wyniósł 5,66 mld USD) i ponad 2,5-krotnie wyższy niż w tym samym kwartale dwa lata temu (3,08 mld USD). Zysk netto wyniósł natomiast 1,618 mld USD, w porównaniu do 3,003 mld USD we wcześniejszym kwartale i 1,912 mld USD w tym samym kwartale przed rokiem.

Spadek zysku wynika z wliczenia w koszty operacyjne w ostatnim kwartale wydatków związanych z nieudanym przejęciem ARM Ltd, przez co koszty operacyjne wzrosły z około 2,0 mld USD do 3,56 mld USD. Bez uwzględniania kosztów nieudanego przejęcia ARM, zysk netto Nvidia zamiast 1,618 mld USD wyniósłby 3,44 mld USD.

Jeśli chodzi o poszczególne działy Nvdia, to dział Gaming, dostarczający karty graficzne dla komputerów stacjonarnych i przenośnych, uzyskał przychód w wysokości 3,62 mld USD, o 31 procent wyższy niż przed rokiem.
Dział Data Center, dostarczający GPU do zastosowań serwerowych (np. Nvidia A100) i produkty dodatkowe takie jak stacje NVIDIA DGX i karty DPU Bluefield, uzyskał przychód 3,75 mld USD, o 83 procent wyższy niż przed rokiem.

Dział Professional Visualization dostarczający rozwiązania do ścian wizyjnych, wizualizacji 3D, i oprogramowanie Omniverse, uzyskał przychód 622 mln USD, o 67 procent wyższy niż przed rokiem, a dział Automotive and Robotics dostarczający chipy do samochodów i robotów produkcyjnych , uzyskał przychód 138 mln USD, o 10 procent niższy niż przed rokiem.

W aktualnym kwartale fiskalnym, który potrwa do końca lipca, Nvidia spodziewa się lekkiego spadku przychodów, do poziomu około 8,1 mld USD. 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. ... (autor: Elektron | data: 27/05/22 | godz.: 17:21)
    Widać jak na dłoni jaki był cel srandemii, wojenek i innych bzdur. Wszyscy Giganci nagle największe zyski w historii. Na państwowym podwóreczku spółeczki pisiorsko-rządowe czyli głównie związane z putinflacjami też rekordowe zyski. No ale przecież to nie ich wina, że są "niedobory". Strzygą wszyscy, tracą najmniejsze żuczki wpychające kulkę pod górkę... plajtują... cel osiągnięty. Miliarderzy dopisują kolejne zera. Hip hip hurra.

  2. Elektron (autor: pawel1207 | data: 1/06/22 | godz.: 02:57)
    nie inaczej przecierz po tych wszystkich wzrostach cen firmy zbiajaj kokosy jak nigdy wystarcczy spojrzec na beranze energetyczna koncerny nigdy nie mialay takich zyskow jak obecnie zreszta samzobacz ile placisz za prad .. to przeklada sie na karzda galaz przemyslu czy zycia jak ue cce wszystko eko i elektryfikowac to powinna trzymac ceny energi bardzo nisko a tak mamy globalan zmowe cenowa bo nie ma zadnego uzasadnienia dla tak wysokich cen energi i panstwa powinny zakladom energetycznym za zmowe cenowa dojebac tak zeby muslieli obcinac pensje menagerom i zarzadowi zeby przetrwac.. a ceny i tak i tak wzrosna ....

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.