Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Niedziela 5 czerwca 2022 
    

Jak wybrać nawilżacz powietrza do domu?


Autor: materiały partnera | 21:31
To, jakim powietrzem oddychamy, ma bardzo duże znaczenie dla naszego zdrowia – i nie chodzi tylko o czystość powietrza, lecz także o jego poziom nawilżenia. Zarówno zbyt suche, jak i zbyt wilgotne powietrze może nam szkodzić. Z pomocą przychodzą jednak nawilżacze powietrza, które pomagają utrzymać optymalny poziom jego wilgotności.


Spis treści:
 1. Dlaczego warto zainwestować w nawilżacz powietrza?
 2. Jak wybrać nawilżacz powietrza?
 3. Nawilżacz ewaporacyjny – co to takiego?
 4. AIRTEK PCMH45 – rozwiązanie do domu… i nie tylko
 5. Jakie dodatkowe funkcje może mieć nawilżacz powietrza?
 6. Czy sprzęt użytkowy może być dekoracją?
 7. Wydajna praca może być cicha
 8. Przyłącze wody – praktyczne rozwiązanie w nawilżaczu powietrza

Dlaczego warto zainwestować w nawilżacz powietrza?


Suche powietrze może być tak samo szkodliwe jak wilgoć w domu – może prowadzić do problemów z układem oddechowym, a w konsekwencji do różnego rodzaju infekcji, a także źle wpływać na ogólne samopoczucie. Podobnie jak na wilgoć, na zbyt suche powietrze jesteśmy narażeni w okresie grzewczym. Poziom nawilżenia, aby był optymalny, powinien utrzymywać się między 40 a 60 procent, dlatego jeżeli powietrze w domu jest zbyt suche, warto zainwestować w odpowiedni sprzęt.Jak wybrać nawilżacz powietrza?


 • Zwróć uwagę na wydajność urządzenia i jego rodzaj – podpowiadamy, że nawilżacz ewaporyzacyjny sprawdzi się doskonale, ponieważ jest energooszczędny i skuteczny.
 • Zastanów się, jakich dodatkowych funkcji potrzebujesz.
 • Postaw na mobilne urządzenie, które z łatwością będziesz przenosić pomiędzy pomieszczeniami.
 • Wybierz nawilżacz, którego głośność pracy nie będzie przeszkadzać Ci w życiu codziennym oraz w pracy.
 • Postaw na najlepszy stosunek jakości do ceny.


Nawilżacz ewaporacyjny – co to takiego?


Nawilżacz ewaporacyjny nazywa się tak dlatego, że podczas pracy wykorzystuje proces ewaporyzacji, czyli naturalnego odparowywania wody. Taki nawilżacz powietrza to bardzo zdrowy wybór, który pozwala na utrzymanie optymalnego poziomu wilgotności w pomieszczeniu. Producenci tego rodzaju sprzętów wyposażają je w specjalny filtr ewaporyzacyjny, dzięki któremu do powietrza uwalniana jest woda. To bardzo energooszczędne i skuteczne rozwiązanie.AIRTEK PCMH45 – rozwiązanie do domu… i nie tylko


Nawilżacz powietrza AIRTEK PCMH45 to nawilżacz ewaporacyjny, którego można używać zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze, budynkach użyteczności publicznej, a nawet w laboratoriach. Pomaga utrzymać optymalny poziom nawilżenia powietrza (w granicach między 40 a 60 procent), jest bardzo łatwy w obsłudze, wydajny, ale też mobilny – dzięki sześciu kółkom jezdnym oraz uchwytom. To wybór, który sprawdzi się w różnych warunkach, a możliwość regulacji prędkości pracy wentylatora oraz regulacji kierunku wylotu nawilżonego powietrza pozwala na dopasowanie parametrów pracy urządzenia do własnych potrzeb.Jakie dodatkowe funkcje może mieć nawilżacz powietrza?


Ten konkretny model nawilżacza powietrza jest tak naprawdę urządzeniem wielofunkcyjnym. To sprzęt, który nie tylko nawilża powietrze, lecz także filtruje je i oczyszcza z kurzu oraz innego rodzaju zanieczyszczeń, a nawet z włosów. Działa niezwykle skutecznie dzięki dwustopniowemu systemowi filtracji. Obrotowy filtr sprawia, że zanieczyszczenia zostają na materiale, a następnie – gdy filtr zanurzy się w wodzie – opadają na dno. Urządzenie wydmuchuje więc oczyszczone i nawilżone powietrze.Czy sprzęt użytkowy może być dekoracją?


Dzięki swojej niebanalnej estetyce AIRTEK PCMH45 to również dekoracja. A wszystko za sprawą eleganckiego i nowoczesnego projektu, który przykuwa uwagę ciekawą bryłą oraz eleganckim jasnym kolorem. To dyskretne, a jednocześnie bardzo ładne urządzenie.Wydajna praca może być cicha


To bardzo ważne, by nawilżacz powietrza działał cicho, szczególnie jeśli używamy go w mieszkaniu, w takich pomieszczeniach jak sypialnia. Ten wybór gwarantuje nam skuteczną, ale jednocześnie bardzo cichą pracę. Możliwość ustawienia wentylatora w trzech pozycjach sprawia, że urządzenie jest ledwo słyszalne, ale nawet gdy działa najciszej, skutecznie reguluje wilgotność pomieszczenia. Wbudowany higrostat daje możliwość kontrolowania poziomu nawilżenia powietrza.Przyłącze wody – praktyczne rozwiązanie w nawilżaczu powietrza


Wodę można uzupełniać na dwa sposoby. Oczywiście, możemy nalewać wodę ręcznie, jednak regularne uzupełnianie 30-litrowego zbiornika bywa raczej uciążliwe. Dlatego ten nawilżacz powietrza jest wyposażony w stałe przyłącze wody wodociągowej, a w jego zbiorniku zamontowano system pływakowy, dzięki któremu dopływ wody jest otwierany i zamykany w odpowiednim momencie. Nie musimy więc martwić się o to, że wody mogło zabraknąć i sprzęt nie działa wystarczająco wydajnie – AIRTEK zadba sam o siebie.Materiał powstał we współpracy z UNI-LUX, dystrybutorem ewaporacyjnych nawilżaczy powietrza.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.