Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 10 czerwca 2022 
    

Architektura RDNA3 z 50% wzrostem wydajności na wat, RDNA3+ i RDNA4


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 16:22
Firma AMD przedstawiła nowe informacje dotyczące nowych architektur przygotowanych dla kart i zintegrowanych układów graficznych. Są to architektury RDNA3, RDNA3+ i RDNA4. Architektura RDNA3 jest już zaprojektowana i zostanie użyta w pierwszych kartach graficznych jeszcze w tym roku. Względem dotychczasowej architektury RDNA2, przynosi ona budowę chipletową (podobnie jak w procesorach Ryzen), nowe jednostki Compute Units, pamięć Infinity Cache drugiej generacji, oraz łącznie 50 procent wyższy wskaźnik wydajności na wat niż w RDNA2.

Poza kartami graficznymi z serii Radeon RX 7000, architektura RDNA 3 znajdzie też zastosowanie w układzie graficznym laptopowych procesorów Ryzen 7000 (APU o nazwie Phoenix Point). Będą one wytwarzanie w litografii 4nm, wyposażone w rdzenie CPU ZEN 4 i pojawią się na rynku w 2023 roku.

Następnie AMD opracuje ulepszoną wersję RDNA3 w postaci architektury RDNA3+, zoptymalizowanej pod kątem niskiego poboru energii. Architektura RDNA3+ znajdzie zastosowanie z układzie graficznym mobilnych procesorów Ryzen 8000 (APU Strix Point), które pojawią się w 2024 roku i będą posiadać rdzenie CPU ZEN 5.

Także w 2024 roku gotowa ma być architektura kolejnej generacji w postaci RDNA 4, dedykowana dla desktopowych kart graficznych następnej generacji (Radeon RX 8000) z układami GPU z serii Navi 40.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.