Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 13 czerwca 2022 
    

Pacman atakuje: procesory Apple M1 mają poważną lukę


Autor: Zbyszek | źródło: CNET | 23:57
Debiutujący 1,5 roku autorski procesor Apple M1 został wzięty na tapetę przez ekspertów z dziedziny cyberbezpieczeństawa, odpowiedzialnych wcześniej za wykrycie luk w procesorach AMD. Badacze z MIT (Massachusetts Institute of Technology) poinformowali właśnie o odkryciu poważnej luki (podatności) w tych procesorach, nadając jej nazwę Pacman. Luka ma podobną cechę jak luki w procesorach Intela: pozwala na pozyskanie danych z pamięci podręcznych procesora, z pominięciem zastosowanego w nim zabezpieczenia typu Pointer Authentication (PAC) - tj. uwierzytelniania wskaźnikowego. Lukę można wykorzystać zdalnie, a jej użycie nie pozostawia żadnych śladów.

Co więcej według MIT luka jest typowo sprzętowa, i według nich nie można jej naprawić poprzez aktualizację mikrokodu procesorów. Apple twierdzi natomiast, że problem jest zbyt wyolbrzymiony przez MIT, jednak zapewnia, że inżynierowie z działu procesorów analizują odkrycie i będą poszukiwali sposób zabezpieczenia podatności.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.