Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Piątek 17 czerwca 2022 
    

AMD otworzy nową fabrykę procesorów na początku 2023 roku


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 13:18
(5)
Obecnie AMD posiada w Malezji jedną fabrykę zajmującą się montowaniem i testowaniem procesorów, ale wkrótce ich liczba powiększy się do dwóch. Ogłoszona przez AMD w ubiegłym roku nowa fabryka w Malezji jest już na zaawansowanym etapie budowy i zostanie uruchomiona na początku 2023 roku. Będzie to placówka o powierzchni całkowitej 139 tysięcy metrów kwadratowych, do której trafiać będą układy krzemowe wyprodukowane np w TSMC, oraz gotowe substraty od innych poddostawców. Placówka będzie zajmować się tzw. finalnym montażem procesorów, czyli łączeniem wszystkich układów scalonych do substratu, lutowaniem osłony termicznej, a następnie testami i selekcją gotowych procesorów na poszczególne modele różniące się liczbą rdzeni czy taktowaniem.

Nowa placówka w Malezji zwiększy ponad dwukrotnie przepustowość i zdolności produkcyjne AMD. Na powierzchni 139 tysięcy metrów kwadratowych zatrudnienie znajdzie 3000 pracowników, a koszt budowy wynoszący w przeliczeniu około 452 mln USD jest współfinansowany przez miejscowy Rząd w ramach programu tworzenia nowych miejsc pracy.

Podsumowując, dzięki tej inwestycji począwszy od 2023 roku AMD będzie mogło "skonsumować" większą liczbę układów scalonych od TMSC (lub innych wytwórców) i dostarczać na rynek więcej procesorów.


Obecna fabryka AMD w Malezji i pochodzący z niej procesor

 
    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Nie wiem... (autor: PCCPU | data: 17/06/22 | godz.: 22:43)
  To chyba jakieś spaczenie ale pierwsze o czym pomyślałem czytając temat newsa to to że AMD buduje fabrykę półprzewodników czyli odetnie się od TSMC. Abstrakcja :D

 2. ... (autor: henrix343 | data: 18/06/22 | godz.: 01:49)
  a czemu nie w polsce?

 3. henrix343 (autor: Markizy | data: 18/06/22 | godz.: 08:30)
  a po co tutaj jak tu bue na ani kadry, ani taniej siły roboczej. Nie wspominając o tym że nawet niema kogo za bardzo do przeszkolenia załogi w takim zakresie.

  Po prostu lepiej im się opłaca wybudować nową placówkę obok niż zaczynaj gdzieś indziej od zera.


 4. serio henrix343 (autor: pawel1207 | data: 18/06/22 | godz.: 23:00)
  z pisem i po z unia europejska i z ryzykiem ataku rosji na nasze terytorium plus brak doswiadczenia w tego typu produkcji zwiazki zawodowe podatki prawo pracy bhp fiskus itd.. to tak jakbys zapytal czemu nie na ukrainie .. :D przy nas malezja to raj na ziemi pod tym wzgedem.. ja i tka sie dziwie ze w polsce sie cokolwiek komukolwiek chce jescze robic poza otwieraniem slkepow i magazynow slowacja czechy lotwa te kraje sa niedaleko i bija polske pod kardzym wzgledem jesli chodzi o bezpieczenstow latwosc inwestycji czy potencjalne zyski , nie wspminajac o systemie podatkowym :D bo to kosmos w porownaniu z polska ...:D

 5. pisalem to przesmiewczo... (autor: henrix343 | data: 23/06/22 | godz.: 13:45)
  Oczywiste jest, ze w tym kraju z takimi przepisami i taka "elita" nigdy tu nic nie powstanie.

  A boli to, ze jedyne co nas ratuje to wlasnie jakies faby high-end i nalezaloby je postawic no ale to trzeba DLUGIE LATA dzialac oddolnie a nie krzyczes i klamac w kurwizji - https://imgur.com/a/Lf2TjZv    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.