Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Wtorek 21 czerwca 2022 
    

AMD: procesory Ryzen Threadripper Pro 5000 trafią na rynek DIY


Autor: Zbyszek | źródło: AMD | 15:37
Firma AMD ogłosiła dzisiaj, że procesory AMD Threadripper PRO 5000 WX w lipcu 2022 znajdą się w szerokiej ofercie gotowych komputerów i stacji roboczych, a później zostaną wprowadzone na rynek detaliczny (DIY) w wersjach pudełkowych dla entuzjastów samodzielnie składających swoje komputery. Ponadto AMD poinformowała, że serie Threadripper i Threadripper PRO zostaną od teraz zunifikowane - oferowane będą tylko wersje PRO dla jednej, wspólnej platformy.

To oznacza, że do wyboru będą procesory zgodne z jednym gniazdem i chipsetem, każdy będzie obsługiwał 128 linii PCIe Gen 4 i 8-kanałową pamięć RAM, oraz zaoferuje funkcje zarządzania i ochrony typowe dla rozwiązań korporacyjnych AMD PRO.

Dotychczasowi użytkownicy płyt głównych z chipsetami WRX80 będą mogli po aktualizacji BIOSu zainstalować najnowsze procesory Threadripper PRO 5000 WX, a wybrane płyty główne będą przy tym umożliwiać podkręcanie pamięci i procesora.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.