Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Poniedziałek 27 czerwca 2022 
    

Apple pracuje nad procoesorami M2 Pro, M2 Max, M2 Ultra i M2 Extreme


Autor: Zbyszek | 22:29
Po premierze swojego pierwszego procesora M1, kilka miesięcy później Apple dodało do swojej oferty jego bardziej wydajne wersje w postaci M1 Pro i M1 Max. Otrzymały one więcej rdzeni CPU i dwukrotnie (w M1 Pro) lub czterokrotnie (w M1 Max) bardziej wydajny układ graficzny. Później pojawił się jeszcze M1 Ultra adresowany dla wydajnych komputerów stacjonarnych iMac, złożony z dwóch M1 Max połączonych ze sobą. Wiele wskazuje na to, że sytuacja powtórzy się w przypadku serii procesorów M2. Pierwszy model z tej serii, adresowany do lekkich laptopów i mini-PC został zaprezentowany niedawno.

Oferuje on o kilkanaście procent wyższą wydajność CPU i o około 30 procent wyższą wydajność zintegrowanej grafiki niż oryginalny M1, i to pomimo produkcji w tej samej litografii 5nm.

Z najnowszych doniesień wynika, że Apple szykuje bardziej rozbudowane wersje tego procesora przeznaczone dla wydajnych laptopów i komputerów stacjonarnych iMac. Mą to być procesory: M2 Pro, M2 Max, M2 Ultra i M2 Extreme, wszystkie wytwarzane w litografii 3nm, czyli o generację nowszej, niż litografia zastosowana do produkcji bazowego procesora M2.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.