Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 14 lipca 2022 
    

Elon Musk zdecydował się wycofać z zakupu Twittera


Autor: Zbyszek | źródło: The Guardian | 19:54
(7)
Szumnie się zaczęło, nieoczekiwanie się kończy. Pod koniec kwietnia świat obiegła informacja o tym, że niebawem nowym właścicielem Twittera zostanie Elon Musk - założyciel oraz szef SpaceX i Tesli. Miliarder jeszcze w marcu zakupił pakiet 9 procent akcji Twittera, ale szybko dodał, że jego marzeniem jest nabycie całej firmy. Jak stwierdził, serwis ma potencjał do stania się globalnym medium wymiany informacji i poglądów, w którym panuje wolność słowa. Końcem kwietnia obie strony zawarły umowę zakupu przez Elona Muska serwisu społecznościowego Twitter w cenie 54 dolary za akcję, czyli łącznie za kwotę około 44 miliardy dolarów. Teraz Elon Musk zdecydował się wycofać z tej transakcji.

Już kilka dni po zawarciu umowy przedwstępnej Elon Musk poinformował, że zawiesza swój zakup Twittera do momentu, aż jego dotychczasowe szefostwo będzie w stanie udowodnić, że mniej niż 5 procent użytkowników w serwisie jest sztucznymi botami. Elon Musk twierdził, że podczas zawierania umowy na zakup Twittera otrzymał informację, że według wewnętrznych szacunków zarządu Twittera odsetek ten wynosi nie więcej niż 5 procent. Pomimo takiej informacji, już po zawarciu umowy dotychczasowy dyrektor generalny Twittera, Parag Agrawal miał nie zgodzić się na przeprowadzenie zaproponowanego przez Elona Muska zewnętrznego audytu, który zweryfikuje odsetek sztucznych kont w łącznej puli kont aktywnych w serwisie Twitter.

Od tego momentu minęły już ponad 2 miesiące, które doprowadziły do tego, że Elon Musk właśnie zdecydował się wycofać z przejęcia Twittera. Oficjalnym powodem jego rezygnacji jest podawanie przez dotychczasowy zarząd Twittera nieprawdziwych informacji dotyczących liczby fałszywych kont działających na platformie społecznościowej.

Zarząd Twittera zareagował na decyzję miliardera oświadczeniem, w którym informuje, że będzie dążył do tego, aby Elon Musk wywiązał się z zawartej umowy i sfinalizował zakup platformy społecznościowej. Przypomniał też o tym, że w zawartej w kwietniu umowie zapisano, że w przypadku odstąpienia Muska od zakupu Twittera, dyrektor generalny Tesli i SpaceX będzie musiał zapłacić 1 miliard dolarów kary umownej. Niewykluczone, że cała sprawa zakończy się w sądzie.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Z tymi botami (autor: josh | data: 14/07/22 | godz.: 23:41)
  Ja stawiam, że Elon Musk chce zbić cenę wykorzystując sytuację, że zarząd Twittera naściemniał z zapewnieniami dot. ilosci fałszywych kont-botów. Jeśli nie o to chodzi, to nie wiem o co, jakieś sensowne pomysły?

  Jeśli od początku nie chciał kupić Twittera, a tylko nagłośnić sprawę dot. botów i cenzury, to mógł to zrobić bez pakowania się w sprawę sądową. Jedyna inna opcja jaka mi przychodzi do głowy, to że w ciągu tych 2 miesięcy wydarzyło się coś, czego się nie spodziewał, ale co to mogło by być?


 2. @ 1 (autor: power | data: 15/07/22 | godz.: 04:56)
  Gdy nie wiadomo o co chodzi to zawsze chodzi o pieniadze.
  Po ogloszeniu planow przejecia TT przez Muska w mediach pojawily sie informacje, ze boty stanowia bardzo duzy % wszystkich kont.
  Uzywajac logiki to informacja ta mogla byc prawdziwa lub falszywa.
  Jezeli byla falszywa to komus moglo zalezec na tym, zeby TT padl (TT od lat ma slabe wyniki finansowe) zeby przejac jego reklamodawcow.
  Jezeli byla prawdziwa, to Musk zazadal zewnetrzengo audytu na ktory TT nie zgodzil sie.
  Po odmowie audytu Musk zrozumial ze sprzedaja mu farme botow, a nie duzy serwis spolecznosciowy. Botom reklam nie sprzedasz i na nich nie zarobisz.


 3. @1. (autor: Kenjiro | data: 15/07/22 | godz.: 11:49)
  Najbardziej prawdopodobną teorią jest to, że chciał sprzedać swoje akcje Tesli, a nie mógł, bo musiałby zapłacić karę w razie sprzedaży "bez ważnego powodu". Jak widać powód się znalazł, a to, że się z niego wycofał, to już luzik, akcje sprzedane, można szaleć.
  Gdzieś czytałem, że akcjonariusze Tesli szykują coś przeciwko Elonowi, bo swoim ruchem obniżył wartość akcji.


 4. W dni parzyste się wycofuje (autor: Remek | data: 16/07/22 | godz.: 15:20)
  A w parzyste kupuje.. Tylko to wszystko to wymysły dziennikarskie...

 5. 5% :) (autor: henrix343 | data: 16/07/22 | godz.: 16:47)
  ahahaha minimum 25%, MINIMUM. A algosy sa juz tak dobre, ze w niektorych serwisach jest to >50% (np redicik).

 6. @ 5 (autor: power | data: 17/07/22 | godz.: 08:56)
  Botow jest tam pelno. Wiele kont ma kupionych obserwujacych . Szczegolnie dobrze widac to na kontach z mala iloscia wpisow. Czesto wpisy sa byle jakiej tresci, obserwujacych sa miliony, a pod ich wpisami bardzo malo polubien i RT.

 7. Narobił celowo szumu z Twitterem. (autor: Borat | data: 18/07/22 | godz.: 18:12)
  W tym samym czasie po cichutku pościł trochę akcji Tesli na górce.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.