Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Niedziela 7 sierpnia 2022 
    

Intel zaprzecza opóźnieniu premiery Core 14. generacji Meteor Lake


Autor: Zbyszek | źródło: różne | 12:52
(1)
Ubiegłotygodniowe domniemania firmy analitycznej TrendForce, mówiące o tym, że procesory Core 14. generacji (Meteor Lake) mogą być opóźnione o około pół roku i prawdopodobnie zadebiutują dopiero w 1. kwartale 2024 roku odbiły się szerokim echem. Analitycy wysnuli to przypuszczenie na podstawie informacji o tym, że Intel poinformował TSMC iż w 2023 roku nie będzie mógł zrealizować większości swoich zamówień na 3nm układy krzemowe i zacznie je odbierać o 2 kwartały później, dopiero pod koniec 2023 roku. Sprawę skomentowało już kierownictwo TSMC oraz prezes (CEO) Intela - Pat Gelsinger.

W odpowiedzi na informacje TrendForce firma TSMC poinformowała, ze dostępność 3nm litografii jest zgodna z planem, a TSMC nie chce komentować działań swoich klientów, takich jak np. Intel. Szef Intela poinformował natomiast, że premiera procesorów Core 14. generacji (Meteor Lake) nie jest w żaden sposób zagrożona i odbędzie się w ustalonym terminie.

Jak powszechnie wiadomo w 3nm litografii TSMC miały być produkowane chipy krzemowe GPU Tile procesorów Meteor Lake, zawierające układ graficzny z architekturą ARC.

Komentatorzy szybko połączyli fakty z problemami Intela z układami graficznymi ARC, i doszli do wniosku, że opóźniony odbiór 3nm chipów od TSMC i jednocześnie debiut Core 14. generacji zgodnie z planem (w połowie 2023 roku) oznacza po prostu, że w tych procesorach nie znajdą się 3nm chipy TSMC z układem graficznym ARC. Zamiast tego procesory Core 14. generacji otrzymają starszy IGP, na przykład IGP 11. generacji (Xe) pochodzący z procesorów Core 12. i 13. generacji, który zostanie przeniesiony do odrębnego układu krzemowego i dodany do pozostałych trzech chipów, z jakich będą składać się procesory Meteor Lake.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

  1. Intel przyznał się do problemu z ARC (autor: Qjanusz | data: 7/08/22 | godz.: 15:25)
    Starczy tych złych wieści jak na jeden tydzień. O reszcie dowiemy się w swoim czasie.

    Osobiście nie chce mi się wierzyć w Core 14 gen ze starszymi IGP


    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.