Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Środa 21 września 2022 
    

Pozostałe nowości od Nvidia - DLSS 3 oraz układy specjalistyczne


Autor: Wedelek | źródło: Nvidia | 10:48
Konferencja Nvidii, która jak wiecie odbyła się wczoraj wieczorem, przyniosła nam nie tylko nowe GeForce RTX 4xxx, ale również nową wersję funkcji DLSS. Jej trzecie wcielenie ma zapewniać 4x wyższą wydajność niż tradycyjny rendering w rozdzielczości natywnej, a sam obraz ma być wyraźnie lepszy niż podczas korzystania z DLSS 2. Premiera opisywanej tu technologii ma mieć miejsce 12 października bieżącego roku, a na start ma ona być dostępna w 35 grach - lista w dalszej części newsa. Oprócz DLSSa Nvidia zaprezentowała nam też nowy system dla urządzeń wbudowanych o nazwie Jetson Orin Nano z 8GB pamięci RAM u wydajnością do 40 trylionów operacji na sekundę w obliczeniach związanych z uczeniem maszynowym.

W zależności od zapotrzebowania klient będzie mógł albo postawić na maksymalną wydajność albo efektywność, regulując zapotrzebowanie na energię w zakresie od 7W do 15W. W sprzedaży pojawi się też płytka z 4GB RAMu i o połowę niższą wydajnością (20 TOPS), która w zależności od wariantu ma zużywać od 5W do 10W.

Oprócz Jetsona pokazano też platformę NVIDIA IGX Edge dla samochodów autonomicznych i podobnych systemów opierających się o SI, a także zapowiedziano układ do obliczeń o nazwie RTX 6000 na bazie GPU Ada Lovelace i z 48GB pamięci RAM. Ma on zastąpić model RTX A6000 i oferować 2-4x wyższą wydajność.


 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.