Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy miejsce na Twojš reklamę
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Środa 5 października 2022 
    

Podsłuch w firmie - czy to możliwe?


Autor: materiały partnera | 22:02
Komu zależy na podsłuchiwaniu w firmie? Przede wszystkim konkurencji. To nielegalny, ale najprostszy sposób na poznanie wszystkich tajemnic firmowych. Rozmowy z partnerami i kontrahentami, oferty dla klientów, nowatorskie projekty, źródła i ceny importowanych produktów – to tylko przykłady cennych danych, których utrata może spowodować poważne problemy.

Podsłuch w firmie od dawna nie jest już domeną szpiegów przemysłowych. Nie trzeba być super agentem aby zainstalować w biurze niezawodne i doskonale ukryte urządzenie podsłuchowe. Nie da się przewidzieć kto i kiedy to zrobi. Może być to ktoś z najbliższego otoczenia – pracownik lub kontrahent, może to być przypadkowy gość – handlowiec, kurier czy klient. Nie musi mieć dużo czasu ani posiadać specjalistycznej wiedzy – wystarczy parę sekund, odwrócenie uwagi aby zaczął działać podsłuch w firmie. Jeżeli mamy dowody na to, że poufne informacje wydostają się na zewnątrz trzeba sprawdzić, czy w firmie nie zostało ukryte urządzenie podsłuchowe.


Gdzie znaleźć wykrywacz podsłuchów?


Oferta zarówno urządzeń podsłuchowych jak i służących do ich wykrywania jest bardzo duża. Przy wyborze najwłaściwszym kryterium będzie jego jakość. Sprzęt kupowany na zagranicznych portalach czy z ogłoszenia nie zawsze spełni swoja rolę. Spy-center.pl to firma z ogromnym doświadczeniem w dziedzinie szeroko pojętego elektronicznego bezpieczeństwa. Można tu nie tylko zaopatrzyć się w sprzęt, ale zasięgnąć dachowej porady przed zakupem. Spy-center.pl współpracuje z detektywami, a także agencjami państwowymi i podąża za najnowszymi trendami w swojej branży. Wszystkie urządzenie oferowane w sklepie internetowym spy-center.pl mają gwarancję i objęte są serwisem pogwarancyjnym. Oprócz sprzedaży firma prowadzi również specjalistyczne szkolenia, a także świadczy usługi w zakresie bezpieczeństwa.


Ile kosztuje wykrycie podsłuchu w firmie?


Cena zależy od jakości urządzenia podsłuchowego, a także od sposobu jego zakamuflowania. Najprostsze wykrywacze podsłuchów odnajdują po prostu źródło promieniowania elektromagnetycznego. Jeśli znajduje się ono w przedmiocie, który nie powinien nic emitować – na przykład w kalendarzu czy zegarze na ścianie można podejrzewać, że znajduje się tam aktywny mikrofon. Im bardziej skomplikowane jest urządzenie wykrywające podsłuchy tym więcej źródeł jest w stanie wykryć. Cena kształtuje się od kilkuset do kilkudziesięciu tysięcy złotych za profesjonalny skaner, który zlokalizuje nawet wyłączone urządzenie podsłuchowe. W skomplikowanych przypadkach najlepiej wezwać ekipę specjalistów. Niekiedy ich praca może potrwać wiele godzin. Z pewnością usługa nie należy do tanich ale jest w stanie przywrócić prawidłowe funkcjonowanie firmy.


 
    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.