Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2024
Poniedziałek 24 października 2022 
    

Serwer TOWER - jeden z najpopularniejszych rodzajów na rynku


Autor: materiały partnera | 23:05
Choć serwery przez wielu z nas są wykorzystywane niemal codziennie, tylko niektórzy wiedzą, czym tak naprawdę są te urządzenia. Ogólnie rzecz biorąc, jest to infrastruktura, dzięki której można udostępniać pewne zasoby. Najczęściej jest to przestrzeń dyskowa. Z serwerami spotkać się niemal wszędzie – są one obecne w wielu firmach, publicznych placówkach, a nawet prywatnych domach. Na serwerze hostowana jest każda strona internetowa, aplikacja, czy usługa internetowa.Jakie są rodzaje serwerów?


Ze względu na rodzaj obudowy, można wyróżnić serwery typu RACK, BLADE oraz TOWER. Dwa pierwsze to bardzo zaawansowane urządzenia, które swoim wyglądem nie przypominają klasycznych komputerów stacjonarnych. Z kolei TOWER można śmiało pomylić z pecetem, gdyż są one ich większymi odpowiednikami. Serwety typu TOWER posiadają wieżową budowę, co czyni je sprzętem wolnostojącym. Posiadają pionową konstrukcję, a do ich największych zalet należy oszczędność miejsca będą więc świetnym rozwiązaniem w przypadku małych firm, które nie mają do dyspozycji dużej przestrzeni.

Pod względem funkcjonalności, serwery zbytnio nie różnią się od komputerów, jednak w przeciwieństwie do nich są przystosowane do ciągłej i nieprzerwanej pracy przez wiele lat. Gromadzone są na nich dane, gdzie następnie są przechowywane i zabezpieczane, a także wysyłane dalej, np. do innych użytkowników czy konkretnych aplikacji.

Do czego służy serwer TOWER?

Serwer TOWER ma możliwość łatwej konfiguracji i rozbudowy. Zazwyczaj urządzenia tego typu są wyposażone w dużą liczbę gniazd PCI-Express, dzięki którym możliwy jest montaż kontrolerów, kart sieciowych czy też innych rozszerzeń. Taka budowa sprawia, że serwer TOWER w przeciwieństwie do innych rodzajów, świetnie sprawdzi się do indywidualnych potrzeb, gdzie konieczne jest spersonalizowanie konstrukcji. To, o czym warto wspomnieć w kontekście serwerów TOWER, to ich cicha praca i względnie duża bezawaryjność. Serwer TOWER charakteryzuje się bardzo dużą uniwersalnością i wszechstronnością, dzięki czemu z powodzeniem może być wykorzystywany w różnych dziedzinach i branżach. Ponadto może być to zastosowanie profesjonalne, jak i amatorskie. Serwery tego rodzaju bardzo dobrze radzą sobie z magazynowaniem i zabezpieczaniem różnych danych.

Jak korzystać z serwera TOWER?

Korzystanie z serwera TOWER nie jest trudnym zadaniem. Urządzenia te są stosunkowo proste w obsłudze i nikt nie powinien mieć z tym większego problemu. Aby rozpocząć korzystanie z serwera, należy podłączyć go do komputera (lub wielu komputerów). Transmisja danych pomiędzy serwerem a komputerem może odbywać się na dwa sposoby – bezprzewodowo lub przewodowo, choć obecnie najczęściej stosuje się ten pierwszy sposób ze względu na bardzo duży poziom wygody. Po odpowiednim skonfigurowaniu serwera, pliki, które będą się na nim znajdować, będą widoczne z poziomu wszystkich komputerów, które są do niego podpięte. Aby mieć do nich dostęp, konieczne jest posiadanie odpowiednich uprawnień.

Funkcje serwera TOWER niewiele różnią się choćby np. od znanej nam wszystkich chmury. Jego możliwości, przestrzeń dyskowa, szybkość pracy i wydajność są jednak znacznie większe, dzięki czemu mogą obsługiwać ogromne ilości danych. Na rynku dostępnych jest wiele modeli takich serwerów – przed wyborem konkretnego z nich warto zwrócić na najważniejsze parametry techniczne, które będą miały znaczenie w późniejszym użytkowaniu.


 


    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.