Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2023
Czwartek 3 listopada 2022 
    

Sony PlayStation VR2 zadebiutuje 22 lutego w cenie 549 USD


Autor: Zbyszek | źródło: Sony | 16:37
Firma Sony zaprezentowała niedawno swój nowy headset VR dedykowany konsolom PlayStation 5. PlayStation VR2, bo o nim mowa, to rozwinięcie hełmu znanego z czasów PS4, przy czym w nowej generacji poprawiono w zasadzie wszystkie aspekty urządzenia. Najważniejszy element, czyli matryce wbudowane w hełm mają teraz rozdzielczość 2000x2040 pikseli i są w stanie odświeżać obraz z częstotliwością od 90Hz do 120Hz. W sumie daje nam to 4000x2040 pikseli, czyli całkiem blisko rozdzielczości 4K. Ponadto w nowym hełmie użyto też lepszej jakości soczewek Fresnela, które zapewniają komfortową grę z zachowaniem pola widzenia o kącie 110 stopni, a także zastosowano sensor śledzący ruch gałki ocznej.

Jest on połączony z oprogramowaniem odpowiadającym za dostosowanie w locie wyświetlanego obrazu. To na co patrzymy ma być bardziej szczegółowe i posiadać lepszej jakości tekstury. Dodatkowo wzrok ma też pełnić rolę swoistego kontrolera – sensor będzie podświetlać elementy w grze na które patrzymy. Nie zabraknie też wsparcia dla wibracji oraz technologii dźwięku przestrzennego Tempest 3D AudioTech, znanej ze słuchawek dedykowanych PlayStation 5.

Wraz z goglami w ręce graczy trafią nowe kontrolery z obsługą haptyki, adaptacyjnymi spustami oraz sensorami wykrywającymi dotyk. Całość będzie komunikować się z konsolą za pomocą pojedynczego kabla USB.

Teraz dowiedzieliśmy się, ile za to wszystko trzeba będzie zapłacić. W USA PlayStation VR2 ma kosztować 549 USD, a w Europie cena sugerowana to 599 Euro. Oficjalną premierę i dostępność w sklepach zapowiedziano na 22 lutego 2023 roku.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

Jeszcze nikt nie napisał komentarza.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.