Twoje PC  
Zarejestruj się na Twoje PC
TwojePC.pl | PC | Komputery, nowe technologie, recenzje, testy
M E N U
  0
 » Nowości
0
 » Archiwum
0
 » Recenzje / Testy
0
 » Board
0
 » Rejestracja
0
0
 
Szukaj @ TwojePC
 

w Newsach i na Boardzie
 
TwojePC.pl © 2001 - 2022
Poniedziałek 21 listopada 2022 
    

Twitter na krawędzi, zamknięte biurowce, masowe odejścia pracowników


Autor: Zbyszek | źródło: Reddit | 07:53
(28)
Prawdopodobnie większość osób obserwujących przejęcie Twittera przez Elona Muska wyobrażało sobie dalsze działanie tej firmy zdecydowanie inaczej, niż to ma miejsce w ostatnich kilku dniach. Być może sam Elon Musk też - przypomnijmy, że zapowiedział on m.in. optymalizację działania platformy, prace nad wyraźnym zmniejszeniem liczby fałszywych kont, zmiany w algorytmach wyświetlających treści i w moderacji treści, aby docelowo uczynić z Twittera globalną platformę wolności słowa i wymiany informacji. Niestety nerwowo było już w dniu zakupu Twittera, kiedy Musk wyrzucił całe jego dotychczasowe kierownictwo. Kolejne dni tylko pogłębiły problemy.

Niestety ostatnie dni w Twitterze to jeden wielki chaos, zaczynając od niepewnej sytuacji z dotychczasowymi reklamodawcami i utratę części z nich, przez bardzo napiętą sytuację samych pracowników, po liczne przypadki uzyskania konta zweryfikowanego (tzw. niebieskiej odznaki) przez konta szerzące fałszywe informacje i podszywające się pod innych.

Elon Musk zamiast uspokoić sytuację, zdecydował się jeszcze bardziej ją zaognić - poprosił on pracowników, aby do 17 listopada do godziny 17.00 złożyli pisemne gwarancje, że całym sercem przyjmują wizję Twittera 2.0, obejmującą ścisłe przestrzeganie nowej kultury firmy i ambitną pracę przez długie godziny. Osoby, które nie zdecydują się przyjąć tych warunków, zostaną zwolnione z 3-miesięcznym okresem wypowiedzenia.

Gdy wybiła ustalona godzina, okazało się, że około 75 procent pracowników zdecydowało się nie podpisywać dokumentu, a tym samym wyrazić wolę opuszczenia Twittera. W efekcie po godzinie 17 wszystkie biurowce firmy zostały „tymczasowo” zamknięte, a dostęp do identyfikatorów został zawieszony. Elon Musk miał stwierdzić, że tak drastyczny krok musiał zostać podjęty w obawie przed sabotażem 3/4 dotychczasowej załogi, która nie zgadza się z jego wizją Twittera 2.0.

Redukcja zatrudnienia jaka miała miejsce jeszcze przez zakupem Twittera przez Muska, a następnie trwająca od 26 października (czyli od dnia zakupu Twittera przez Muska) druga fala odejść z pracy, tym razem dobrowolnych, już i tak znacznie osłabiły zdolność Twittera do prowadzenia rutynowych operacji.

Co stanie się z platformą Twitter po najnowszych wydarzeniach z 17 listopada, nie wiadomo. Zwłaszcza że nowych warunków pracy odmówić miał cały zespół kluczowych inżynierów. To spowodowało nie obserwowane od dawna problemy z dostępnością platformy Twitter, która zaświeciła się w downdetector.com. Co przyniesie jutro lub pojutrze, i czy za tydzień Twitter będzie jeszcze funkcjonował ? Można mieć o to pewne obawy.

Wygląda na to, że Musk wszedł do firmy ze zbyt dużą falą krytyki, a zmiany które chciał przeprowadzić wydarzają się zbyt gwałtownie i zdecydowanie za szybko.

 

    
K O M E N T A R Z E
    

 1. Elon Musk (autor: Conan Barbarian | data: 18/11/22 | godz.: 19:34)
  Lepsze zamknięte biurowce i masowe odejścia pracowników od L. Elon Musk to konkretny gość.


 2. @temat. (autor: Mariosti | data: 18/11/22 | godz.: 20:09)
  I bardzo słusznie, ci lewicowi ekstremiści w twitterze którzy nie godzą się na uczciwą pracę w uczciwych godzinach w biurze to tylko szkodniki dla Elona, zresztą byliby takimi samymi szkodnikami dla każdego innego pracodawcy który nie daje sobą pomiatać jakimś przelotnym ideowcom którzy po raz setny odkryli socjalizm i nazwali go setną nazwą.
  Nie dość że z 1/4 pracowników twitter nie przestał działać to jeszcze wypuścił w tym miesiącu więcej funkcjonalności niż przez cały zeszły rok, a to dopiero początek efektywnej pracy w twitterze.

  Jakby ci lewicowcy wybrali się do jakiegokolwiek software house w PL to zobaczyliby co to zapierdziel w IT.


 3. @1. (autor: Kenjiro | data: 18/11/22 | godz.: 20:17)
  Ano właśnie, lepiej by nic nie było, Kononowicz v2.

 4. @2. (autor: Kenjiro | data: 18/11/22 | godz.: 20:19)
  Widocznie mało pracy widziałeś i krótko na rynku jesteś, bo jest masa firm IT, w których układy są normalne, a nie korporacyjne z pozycji wyzysku maksymalnego - niektóre to nawet spore korpo z tysiącami pracowników, w których 8 godzin pracy czy urlop to rzecz święta.

 5. @4. (autor: Mariosti | data: 18/11/22 | godz.: 20:25)
  10 lat w zawodzie i jestem właśnie w takiej firmie gdzie te 8 godzin to rzecz święta, ale i świętą rzeczą są płatne nadgodziny jeśli projekt jest w potrzebie.

  Elon nie wymaga nic nadzwyczajnego i to raczej Tobie się pomyliło i niewiele widziałeś, albo pracowałeś w budżetówce bądź jakiś postkomunistycznych przybytkach gdzie z tych 8 godzin w biurze 4 godziny idą na plotki, oglądanie filmów z kotami itp pierdoły.


 6. @05 (autor: Conan Barbarian | data: 18/11/22 | godz.: 21:16)
  "4 godziny idą na plotki"
  Nie 4 godziny a 7 godzin na ploty, reszta to kibel i marnotrawstwo papieru toaletowego przez L-udziki.
  Całe klany rodzinne się zatrudniają, bez żadnej weryfikacji i szans dla ludzi zdolnych.


 7. @6. (autor: Mariosti | data: 18/11/22 | godz.: 21:19)
  Jest jeszcze gorzej. W takich ulach Leniwców zatrudniają parę zdolnych osób i te odpierdzielają robotę za 10 Leniców którzy jeszcze regularnie na nich donoszą że na maila odpisał dzień za późno, albo że skrypt nie działa, albo coś tam, a sami gówno robią cały dzień i to już niby nie jest problemem...

 8. w koncu (autor: pawel1207 | data: 18/11/22 | godz.: 22:08)
  cos sie zmieni ..

 9. mógł zrobić te zmiany (autor: Shark20 | data: 18/11/22 | godz.: 22:11)
  kilka razy wolniej, subtelniej, zanim kupił to nie powinien mówić że zaraz po zakupie zwolni 70% ludzi - tym tylko popsuł sobie wejście do firmy. Zachował się jak wandal co rozpierdzela wszystko, brak taktu, brak cierpliwości, brak dyplomacji

 10. @6 - (autor: henrix343 | data: 19/11/22 | godz.: 00:01)
  dokladnie tak.

 11. Elon pomylił programistów z robotnikami w Tesli (autor: digiter | data: 19/11/22 | godz.: 00:52)
  którzy przykręcają śrubki i cieszą się że mają pracę za 12 dolców/godzinę.
  Kiedyś na youtube był wywiad z Polakiem programistą, który został przyjęty do pracy w google i zarabiał 10.000 $. Zwolnił się z pracy, bo google nie pozwoliło mu sprzedawać pod własnym szyldem programów na androida. Wyrzucając murzyna przykręcającego śrubki niczym nie ryzykujesz. Jeśli wyrzucisz programistę to może minąć kilka tygodni zanim znajdziesz kogoś na jego miejsce.


 12. @ xxx (autor: OBoloG | data: 19/11/22 | godz.: 11:21)
  pracuje w budżetówce od 17 lat. Mamy tu tzw. dodatek stażowy jeden procent za jeden rok. moja podstawa + dodatek 17% podstawy to 3300,00 zł. miesięcznie na rękę. U mnie w firmie nie ma znaczenia czy sprzątasz kible czy w IT wszyscy idą na jednej stawce. Ja wykonuje swoje obowiązki, które mam wykonywać i jeśli coś wykonam w 3-4 h a później akurat nie ma roboty to ja sobie jej na siłę szukać nie zamierzam albo za kogoś coś robić bo za takie pieniądze po 17 latach pracy to ja się wygłupiać nie będę Wy programiści, developerzy, inżnierowie programowania, może macie więcej pracy ale Wy w przeciwieństwie do mnie wiecie za co robicie a mnie taka praca odpowiada i uj Wam wszystkim do tego.

 13. ... (autor: power | data: 19/11/22 | godz.: 19:37)
  Prawde mowiac to bylem zaskoczony, ze Musk chcial kupic i kupil ten syf jakim jest Twitter. Kto o zdrowych zmyslach kupuje firme, ktora przez caly swoj okres dzialalnosci nie miala ani jednego kwartalu na plusie? I do tego byla jeszcze przechowalnia, zdziecinialych leniwych lewakow?
  Zycze mu sukcesu w oczyszczaniu tego szamba.
  Jednak watpie czy on z tym sobie poradzi.

  PS. Szkoda mi pracownikow na H-1B1 visa, ktorzy przed przejeciem Twittera musieli zapierdalac na tych wszystkich pasozytow. Teraz oni maja jeszcze gorzej, bo beda zmuszeni zapierdalac w duzym stresie (jezeli straca prace to im wiza przepadnie).


 14. rozłoży twittera na łapatki, zrobi z tego albikle czy inne prawicwe szurstwo (autor: ulan | data: 19/11/22 | godz.: 21:22)
  jak odejdą użytkownicy, a znając życie nie znosi ono próżni i pojawi się coś nowego, wcale sie nie zdziwię jak zrobione przez tych co odeszli z twittera, i wtedy okaże się że Elon lekką ręką wywalił 40 mld dolców na zaoranie twittera, jego kasa jego problem :)

 15. Mocherowe berety liczyły że powstanie prawicowy portal (autor: digiter | data: 19/11/22 | godz.: 23:10)
  a tu szykują się potężne kłopoty.
  Prawicowe bajki przekonują tylko biedotę. Problem polega na tym, że biedota nie ma kasy na płacenie za reklamy ani na kupowanie tego co jest reklamowane.
  Albo Elon przestanie popisywać się swoją głupotą albo niedługo powstanie konkurencyjny portal założony przez byłych programistów twittera i to będzie początek końca Elona.


 16. mógł kupić bez zapowiadania rewolucji, a później robić lekkie korekty (autor: Shark20 | data: 19/11/22 | godz.: 23:48)
  a nie odrazu i nagle wywracać jadący wóz do góry kołami. No i ma problem

 17. @15 (autor: Conan Barbarian | data: 20/11/22 | godz.: 10:46)
  mo_C_herowe ?
  Akurat moherowe berety są pod opieką totalnie lewicowej partii pod szyderczym szyldem "zjednoczonej prawicy". Niestety, partia POkemonów też daleko nie odstaje od ich standardów życia na kredyt, więc mamy przesrane.
  "Prawicowe bajki przekonują tylko biedotę" - to lewica jest dla bogatych? Ciekawe co na to Karol Marks, Fryderyk Engels i sam Lenin?
  Nie będę płakać ani za Twitterem ani za wynalazkiem Cuckerberga, którego tak pięknie dyma TikTok.


 18. @17 Tu dochodzimy do znanego problemu (autor: digiter | data: 20/11/22 | godz.: 13:33)
  Co jest lewicowe a co prawicowe.
  W trakcie wyborów każdy mówi, że da kasę dlatego na podstawie rozdawnictwa nie możesz dzielić ludzi na prawicę i lewicę.
  Jako lewicowi są określani ludzie którzy nie wierzą w przygody Jezuska i jego zmartwychwstanie. Dlatego PiS jest prawicowy mimo że rozdaje kasę elektoratowi niepracującemu. Lewica też chce rozdawać kasę, ale nie będzie dawać kasy kościołowi i TVP. Samo wyrzucenie religii ze szkoły to oszczędności kilka mld. Jeśli chodzi o to kto reprezentuje lektorat prawicowy to nie ulega wątpliwości, że do Jezusa, JP2 i Popiełuszki modli się biedota.
  Co do Tik Toka to cywilizowany świat czyli USA i Europa mogą go zablokować w 1 dzień. Jeśli TikTok byłby finansowym zagrożeniem dla facebooka to Biden powie, że przez Tik Toka zabiło się kilkaset dzieci i musimy go zablokować a do shortów od teraz będzie służył youtube.


 19. @up (autor: Conan Barbarian | data: 20/11/22 | godz.: 13:35)
  Czas zapisać się do lekarza, większych bredni nie czytałem dawno.

 20. @18 (autor: OBoloG | data: 20/11/22 | godz.: 14:16)
  A co twoim zdaniem sprawia, że USA i reszta Europy są cywilizowane?

 21. moim zdaniem (autor: pawel1207 | data: 20/11/22 | godz.: 17:09)
  to najlepsze i jedynie co mogl zrobic ... twiter to byl lewacko genderowy syf promujacy wzajemna nienawisc i genderowa propagande .. jesli musii byc reboot to bedzie .. przetrwa to przetrwa ale jesli ma byc w formule w kktorej byl przed wejsciem muska to lepiej aby zdechl..

 22. digiter (autor: pawel1207 | data: 20/11/22 | godz.: 17:18)
  pis nie jest i nigdy prawicowy nie byl to centro lewicowi socjalisci pod plaszczykiem udajac prawice i bedac z nia w koalicji :D pis nigdy prawicowy nie byl pis to tylko kupione pieski podobnie jak po tylko smycze dla pieskow sa w innych krajach ... pis i po i aws to sa najwieksze nieszczescia polski i polakow po falszywej transformacji rsortowe dzieci ukladziki kolesiostwo zamordyzm obca ideologia przeciwnko dobrobytowi polakow i masowe wysprzedawania majatku narodowego i uwlaszcznie polakow to sa antypolskie ugrupowania i nie rozumiem jak polacy to scierwo mogli wybrac .. z drugiej strony polacy wybrali na prezydenta debila bo akurat ten mial piosenke disco polo ... zmieniam zdanie najgorsze co sie polsce i przytrzafilo to glupota i tchorzostwo polakow tych zwyklych szarych obywateli....

 23. pawel1207 (autor: Markizy | data: 20/11/22 | godz.: 18:09)
  pierdoły promujące nienawiść i wszelkiej maści propagandę posiadają wszystkie strony które popadają w skrajność.

  Pis ogólny poglądami jest prawicową partią, tylko z elementami socjalizmu dla zdobycia głosu elektoratu.
  https://outweb.pl/...zy-pis-jest-partia-prawicowa/


 24. Markizy (autor: pawel1207 | data: 20/11/22 | godz.: 22:04)
  nie rozsmieszaj mnie pis to prawica tylko i wylacznie bo sami sie tak nazywaja :D :D dobre w pisie nic prawicowego nie ma to sa komunisci rodem z prlu..

 25. @up (autor: Franz | data: 21/11/22 | godz.: 11:44)
  PiS jest partią centralną, łączącą prawicowy światopogląd z lewicowym planem gospodarczym.

  A PO jest partią lewicową o lewicowym światopoglądzie i lewicowym planie gospodraczym

  Pod zwględem gospodarczym w obecnym sejmie tylko Konfederacja ma światopogląd i plan gospodarczy typowo prawicowy.

  a co do twittera to fajny mem:
  https://twitter.com/.../status/1594101861564534784

  jak widać pracę straciło dużo młodych białych lewicujących kobiet które pewnie z programowaniem nie miały nic wspólnego i tak.
 26. @25 (autor: power | data: 21/11/22 | godz.: 15:11)
  Looks like the people who stayed actually know how to code. https://twitter.com/.../status/1594102355146203136

 27. @ power tak bo TWITTER tsk napisal... (autor: henrix343 | data: 21/11/22 | godz.: 16:52)
  lec zainwestuj:)

  pierwsze co wi wyskoczylo na tym linku to "zarejestruj sie" po czym zamknalem. na facefooka, instagrama, cwirka nie zagladam. na yt tak, ale na pewno nie na wersje premium bo sam obcinam reklamy.

  to jaki zysk oni beda miec ze mnie? papka medialna z ttch szmatlaw ow do mnie nie trafia, tak samo jak ta z tvp czy wyborczej albo sprze zabki.

  biznes plan sie zmienil. ale do sterowania matolami, ktorym sie wcidka ze tw jest lepszy of tvp pewnie sie nada.


 28. @25 (autor: pandy | data: 21/11/22 | godz.: 19:01)
  PiS to partia etatystyczna, lewicowa i w części swoich poglądów (deklaratywnych) umiarkowanie konserwatywna światopoglądowa natomiast konserwatyzm ten jest dość niekonsekwentny np implementowanie Konwencji Stambulskiej czy brak ratyfikacji klauzuli opt-out (protokół nr 30 tzw brytyjski) dotyczącej rozszerzonej interpretacji karty praw podstawowych.

    
D O D A J   K O M E N T A R Z
    

Aby dodawać komentarze, należy się wpierw zarejestrować, ewentualnie jeśli posiadasz już swoje konto, należy się zalogować.